Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Дивертикулез

Дивертикулез — це захворювання, що утворить випинання мішковидного типу на стінках товстої кишки (так звані дивертикули). Цю проблему можна діагностувати у чверті дорослого населення. Причому у жінок це захворювання зустрічається трохи частіше, ніж у чоловіків: п’ятдесят п’ять і сорок п’ять відсотків відповідно.

Щоб вчасно діагностувати і отримати медичну допомогу, запишіться до лікаря гастроентеролога в Києві. Фахівці «Столичної клініки» з використанням сучасного медичного обладнання допоможуть Вам впоратися з цією проблемою.

Причини і механізм виникнення хвороби

В результаті змін нервового апарату, спостерігається порушення рухової координації самої товстої кишки. Це викликає підвищення внутрішньокишкового тиску, а також потовщення стінки. Збільшення тиску призводить до утворення пульсіонние дивертикулів в тих місцях, де опір кишкової стінки найменше, тобто у місцях розташування судин. Передбачається, що дані порушення активності кишки викликаються недоліком рослинної клітковини у харчовому раціоні людини, що і передбачає прояв неускладненого дивертикульозу. Цей процес супроводжується зниженням обсягів калових мас, а також посиленням сегментації кишки. Крім цього, під час досліджень у пацієнтів з дивертикулезом були виявлені також порушення скорочувальних можливостей м’язових волокон стінки кишки.

Ознаки хвороби

Симптоматика дивертикульозу товстої кишки може не проявлятися досить довго і, найчастіше, це захворювання виявляється випадково при різних обстеженнях пацієнтів. Клінічно, виражений дивертикулез характеризується порушеннями функції кишечника і болями в животі. Ці хворобливі відчуття носять різний характер, починаючи від легкого поколювання і закінчуючи досить сильними колікоподібні нападами. Більшість хворих відчувають постійні, але досить легкі або помірні болі. Найчастіше вони визначаються над лоном або в лівій половині живота. У більшості пацієнтів болю істотно зменшуються після випорожнення, проте у деяких акт дефекації тільки підсилює больові відчуття. Погіршення функції кишечника проявляється, найчастіше, у вигляді закрепів, причому чим довше відсутня стілець, тим сильніше виявляється больовий синдром. Набагато рідше відзначається рідкий непостійний пронос. Регулярно пацієнти скаржаться на нерегулярний стілець, що поєднується з блювотою або нудотою.

Лікування дивертикульозу

Дивертикулез, який був випадково виявлений під час обстеження, не викликає необхідності спеціальної терапії: достатньо просто налагодити регулярний стілець, щоб не допустити запорів. Кращим засобом для цього є дієта, спеціально підібрана гастроентерологом.

Якщо у пацієнта схильність до запору, то йому призначаються проносні препарати, найчастіше масляні. Якщо такі хворі є літніми, то необхідно додаткове застосування масляних засобів, в поєднанні з дієтою, багатою рослинною клітковиною, і рясним питтям (не менше 1,5 л рідини в добу).

При наявності запальних ускладнень тактика лікування кардинально змінюється — хворого терміново госпіталізують. Якщо при проведеної терапії загальний стан хворого погіршується, то може знадобитися хірургічне втручання. У будь-якому випадку, рішення про госпіталізацію і призначенні лікування вибирається лікарем — гастроентерологом.

Зверніться на консультацію до лікаря гастроентеролога в Києві. Прийом в «Столичної Клініці» проводиться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.