Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Гемодіаліз

Гемодіаліз являє собою методику, спрямовану на позаниркових очищення крові . Ця процедура грунтується на принципі проходження речовин крізь напівпроникну мембрану, що надає можливість з крові усунути продукти метаболізму і токсичні речовини. Потреба в гемодіалізі з’являється при небезпечних захворюваннях нирок або у разі проникнення в кров хворого значної кількості токсинів.

Щоб отримати необхідну допомогу чи консультацію, ви можете записатися на прийом до кваліфікованого нефролога, уролога в Києві. Тут же проводяться інші корисні процедури: гемосорбція, плазмаферез і лазерна терапія .

Досвідчені співробітники «Столичної клініки» допоможуть вам вчасно впоратися з наявною проблемою.

Гемодіаліз. Показання до застосування

Потреба виконання гемодіалізу визначає виключно лікуючий лікар, спираючись на поточний стан і діагноз пацієнта. Найбільш поширені показання до здійснення цієї процедури:

 • отруєння отрутами;
 • хронічна і гостра ниркова недостатність;
 • серйозні порушення в електролітному складі крові;
 • передозування ліків.

Принцип дії гемодіалізу

Апарати, призначені для проведення гемодіалізу, складаються з декількох компонентів: прилад для подачі крові, діалізаторів та пристрій для подачі і створення діалізується розчину. Основною частиною апарату вважається діалізатори, найбільш важливим функціональним елементом — напівпроникна мембрана, яка виготовляється з природних матеріалів, в основі яких, в більшості випадків, лежить целюлоза. Кров, відбираєма з артерії пацієнта, проходить через діалізатори і розташовується з одного боку від мембрани, а з іншого боку розчин, аналогічний за власним електролітного складу циркулюючої крові, накопичується. Що міститься в крові вода і різноманітні продукти життєдіяльності людського організму, непотрібні йому, фільтруються крізь представлену мембрану. Формені частинки крові, білки, а також бактерії крізь мембрану не проходять. Надалі очищена кров знову потрапляє в організм пацієнта через вену.

Як здійснюється процедура гемодіалізу?

Перш ніж приступити до процедури гемодіалізу, фахівці «Столичної клініки» ретельно оглядають хворого, перевіряють його артеріальний тиск, температуру і пульс. Потім пацієнта підключають до спеціального діалізного пристрою і встановлюють судинний доступ. Під час виконання процедури ведеться безупинне спостереження за станом пацієнта. По завершенню гемодіалізу на ділянку, де був встановлений катетер, накладається асептична пов’язка. Слід зауважити, що частоту і тривалість сеансів лікуючий лікар визначає індивідуально для кожного пацієнта.

Профілактика та можливі ускладнення гемодіалізу

До ймовірних наслідків гемодіалізу відносяться:

 • м’язові судоми;
 • артеріальна гіпотензія;
 • інфекційні хвороби;
 • блювота і нудота.

Звертаючи увагу на те, що гемодіаліз характеризується великою кількістю можливих ускладнень, дуже важливо дотримуватися всі поради і рекомендації лікуючого лікаря: дотримуватися дієти, скрупульозно приймати прописані лікарські засоби, проходити профілактичні регулярні огляди у фахівців і, звичайно ж, здавати необхідні аналізи. Ці умови, в сукупності з досвідом і професіоналізмом докторів «Столичної клініки» в Києві, допоможуть вам позбавитися від наявних проблем в максимально стислі терміни і з найменшим ризиком для свого здоров’я!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.