Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Непритомність

Непритомність — короткочасна втрата свідомості, наступаюча раптово в результаті порушення кровопостачання головного мозку у вигляді його гіпоксії. Непритомність можуть мати різне походження. Всі нетривалі відключення свідомості, що не відносяться до патологій серця, входять в сферу діяльності лікаря-невропатолога.

Фахівці «Столичної клініки» м. Києва з успіхом вирішують багато неврологічні проблеми, в тому числі непритомність. Досвідчені невропатологи ведуть прийом щодня за попереднім записом. Часті непритомність є ознакою серйозних порушень у нервовій системі, тому вимагають консультації хорошого невропатолога , який справить необхідне обстеження і призначить найбільш прийнятну терапію.

Непритомність трапляються у всіх людей у будь-якому віці. Але найчастіше вони спостерігаються у підлітків під час інтенсивного росту, у вагітних жінок, у літніх людей з віковими змінами в серцево-судинної і нервової системи, а також при багатьох патологічних станах.

Види непритомності і механізми їх виникнення

Розрізняють декілька видів непритомності:

 • Простий непритомність виникає при недостатньому надходженні кисню в результаті дефіциту його в навколишньому повітрі; при нервовому потрясінні, коли відбувається різкий спазм дихальної мускулатури, а також при падінні артеріального тиску при голоді, виснаженні, втомі;
 • Судомний непритомність супроводжується судорожним скороченням м’язів тіла. Спостерігається при епілепсії, інтоксикації організму при отруєннях, інфекційних патологіях;
 • Беттолепсія спостерігається при сильних нападах кашлю, пов’язаних з патологіями легенів. При цьому на піку кашльового рефлексу відбувається різкий відтік крові з судин головного мозку, що викликає гіпоксію нервових клітин.
 • Дроп-атака є наслідком остеохондрозу шийного відділу хребта. Проявляється різким запамороченням, слабкістю, падінням людини, але хворий при цьому може і не втрачати свідомості.
 • Вазодепрессорного непритомність характерний для дитячого віку, виникає при сильному перевтомі, нестачі кисню, переляку і т.д.
 • Ортостатичний непритомність викликаний різкою зміною положення тіла з горизонтального у вертикальне. Судинна система просто не встигає перебудуватися і адекватно забезпечити головний мозок киснем.
 • Травматичний або больовий непритомність виникає у відповідь на нестерпний біль і зазвичай є ознакою шокового стану хворого при різних патологіях;
 • Кардіальний непритомність пов’язаний з порушеннями в роботі серця.

Будь непритомність потребують негайної допомоги, так як мозок в ці моменти знаходиться в критичному стані, а хворі, особливо при судомах, піддаються травматичної небезпеки.

Симптоми непритомності

Всі непритомність починаються з різкого запаморочення, м’язової слабкості, шуму у вухах, потемніння в очах. Людина втрачає орієнтацію в просторі, а генералізована слабкість призводить до неможливості залишатися у вертикальному положенні. Хворий падає або намагається прийняти сидяче положення. Дуже швидко людина перестає усвідомлювати що відбувається навколо, свідомість його відключається.

Зазвичай непритомність триває недовго — від кількох секунд до півгодини. При цьому не спостерігається розслаблення сфінктерів тазового дна. Пульс у хворого слабкий, ниткоподібний, серцева діяльність прискорений, дихання поверхневе, артеріальний тиск знижений.

Найчастіше хворий швидко приходить до тями, але нерідко потрібні деякі заходи, щоб допомогти людині знову знайти свідомість. Необхідно забезпечити приплив свіжого повітря, звільнити живіт і грудну клітку, надати хворому зручне горизонтальне положення. При будь-яких видах непритомності необхідно викликати професійного медика і при необхідності госпіталізувати хворого в стаціонар.

«Столична клініка» володіє всіма необхідними засобами для надання допомоги при непритомності. Якщо втрати свідомості трапляються часто і регулярно, слід якомога швидше звернутися до досвідченого невропатолога, який швидко виявить причини патології і призначить ефективну терапію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.