Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Папіліт

Папіліт — запальне ураження папілом або анальних сосочків. Анальні сосочки являють собою невеликі щільні утворення діаметром не більше 1 сантиметра, дуже нагадують поліпи. Це анатомічна особливість стінки заднепроходного (анального) каналу, причому папілом розташовуються на рівні аноректальної лінії, яка є кордоном між прямою кишкою і анальним каналом.

Вище аноректальної лінії вздовж стінки прямої кишки розташовується близько 8-10 складок слизової оболонки, які називаються стовпами Морганьї. Між цими складками формуються пазухи або крипти. Кожна крипта в нижній частині з’єднана з сусідньою пазухою допомогою полумісячну клапана. Саме на цих клапанах маються трикутні або округлі піднесення, що отримали назву анальних сосочків.

Причини і механізм виникнення папиллита

Зазвичай анальні сосочки не турбують людину, проте в деяких випадках вони піддаються гіпертрофії і запалюються. Це відбувається в результаті постійного хімічного або механічного подразнення каловими масами, при порушенні відтоку крові з судин анального каналу, а також при наявності запального процесу в криптах. При цьому сосочки стають набряклими, почервонілими, збільшуються в розмірах і заподіюють людині певний дискомфорт, особливо при акті дефекації. З часом дискомфорт переходить в хворобливість, тому анальний сосочок від безперервного подразнення ще більше гіпертрофується і час від часу випадає з анального отвору. На його верхівці може навіть з’явиться виразок ділянку.

Папіліт зазвичай не представляє особливої загрози для життя людини, проте він може стати джерелом інфекції для довколишніх тканин з розвитком парапроктіта або інших серйозних ускладнень. Тому кращим рішенням для хворого буде записатися на прийом до досвідченого фахівця. Лікарі-проктологи «Столичної клініки» допоможуть пацієнту пройти через всі необхідні обстеження і призначать йому адекватну терапію.

Діагностика папиллита

Папілом дуже схожі на поліпи. Тому в першу чергу слід провести диференціальну діагностику папиллита і поліпозу прямої кишки. Крім того, необхідно відрізняти анальні сосочки і гемороїдальні вузли, а також так звані сторожові горбки, характерні для тріщин анального каналу. Зазвичай при пальцевому ректальному обстеженні можна визначити консистенцію папілом. Вони щільні на відміну від гемороїдальних вузлів і розташовані набагато нижче, ніж поліпи.

Ректороманоскопія дозволяє побачити папілом і відрізнити їх від інших утворень по характерному кольором і виглядом. Поліп зазвичай має пухку залізисту структуру і рожевий колір, а венозні вузли м’які і яскраво-червоні. Папілом мають блідий колір і щільну структуру.

Лікування папиллита

У нормі папілом не потребують лікувальних заходах. Лише при їх гіпертрофії і запаленні вимагається комбіноване лікування. Воно полягає в консервативному методі, при якому усувається набряклість і гіперемія. Оперативне видалення анального сосочка проводиться після усунення запальних проявів. При цьому січуть вся крипта з полумісячну клапаном.

Прогноз захворювання сприятливий, реабілітація хворого настає швидко і без ускладнень. Варто відзначити, що запорукою швидкого одужання є вчасне звернення хворого за професійною допомогою. Лікарі-проктологи «Столичної клініки» зроблять все, щоб попередити розвиток важких ускладнень і допоможуть пацієнтам справитися з хворобою в найкоротші терміни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.