Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Узі з доплером

У методиці УЗД з доплером застосовуються відбиті звукові хвилі, які дозволяють отримувати точну інформацію про стан судин і швидкості кровотоку. Даний спосіб використовується фахівцями «Столичної клініки» Києва для оцінки функціонування артерій і вен, виявлення патологій і контролю в процесі лікування.

Своєчасне виявлення стенозів (звуження) артерій допомагає запобігти виникнення інсульту. При варикозі вен ультразвукове діагностування дозволяє на ранніх стадіях виявити тромби, які можуть загрожувати тромбоемболією (закупоркою) легеневої артерії. Не менш важливе використання доплер-дослідження при вагітності для перевірки кровотоку плода.

Суть методу

При проведенні доплер-УЗД діагност розташовується на шкірі пацієнта датчик вище кровоносної судини. Ультразвукові хвилі, які надсилає та отримує датчик, відбиваються від клітин крові і стінок судин і посилюються через мікрофон. Дані про відбитих звукових хвилях обробляє комп’ютер і на моніторі в режимі реального часу з’являється інформація про стан судин і кровотоку. Надалі ці зображення зберігають і роздруковують, щоб лікар міг їх використовувати для постачання діагнозу та оцінки стану пацієнта.

Різновиди УЗД з доплером

Крім звичайного доплерівського дослідження, що дозволяє виявити звуження або закупорку судин, також широко застосовується подвійне доплеровське УЗД, яке дозволяє отримувати зображення — доплерографію — кровоносної судини і навколишніх органів. Кольорова доплерографія дозволяє отримувати зображення ультразвукового дослідження артерій і вен в кольорі.

Нова технологія діагностування — включений ультразвук, яка в п’ять разів чутливіші звичайного доплера, використовується для обстеження кровотоку в щільних органах і тканинах.

Комбінування даних методів УЗД при постановці діагнозу дозволяє лікарям отримати точну інформацію про стан пацієнта.

Проведення процедури

За дві години до дослідження фахівці рекомендують відмовитися від куріння, тому як нікотин скорочує кровоносні судини — це може спотворити інформацію при діагностуванні за допомогою доплер УЗД.

Дослідження проводиться фахівцем-діагностом, ультразвуковим технологом або лікуючим лікарем, який має досвід роботи з апааратом УЗД.

Перед процедурою необхідний зняти прикраси, якщо необхідно — одяг. Дослідження проводиться лежачи. На шкіру пацієнта наноситься спеціальний гель, який полегшує рух звукових хвиль. Процедура займає, в середньому, півгодини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.