Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Криптит

Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми складками в кінцевому відділі прямої кишки. Кількість крипт досягає 8-10, кожна з яких обмежена з боків стовпами Морганьї — складками слизової оболонки, а знизу крипти переходять в півмісяцеві клапани. Крипти являють собою пазухи, які доповнюють просвіт прямої кишки і мають з ним безпосередній повідомлення.

Проктологи часто стикаються з проблемою кріптіта, тому порожнину крипт недостатньо добре очищається від калових мас. Це призводить до застійних явищ і виникнення запалення, яке вимагає негайного лікування, оскільки криптит може призвести до масованого запаленню прямої кишки і оточуючих її м’яких тканин. У київській «Столичної клініці» проктологи володіють досвідом лікування кріптіта, використовують в ході діагностики та лікування сучасне обладнання. На при ем доцільно записатися заздалегідь.

Причини виникнення

Кріптіту схильні особи будь-якого віку і статі. Але найчастіше захворювання виникає при явищах запору, геморої і всіх провокують ці стани умовах, до яких відносяться:

 • Малорухливий спосіб життя.
 • Зловживання алкоголем, гострими, смаженими, копченими стравами.
 • Неправильний режим харчування і водного балансу.
 • Вагітність, пологи; професії і спосіб життя, пов’язані з підніманням ваги і т.д.

Важливу роль у виникненні кріптіта грає травматизація стінки прямої кишки і подальше проникнення мікробного агента.

Симптоми кріптіта

Першими проявами кріптіта є відчуття дискомфорту, присутності чужорідного агента, печіння в області заднього проходу. Надалі з’являється біль, яка може мати різний характер — від гострого до ниючого і пекучого. Наслідком больового синдрому стає утруднення дефекації. Нерідко в калових масах можна виявити кров.

Біль посилюється при утворенні гнійного вогнища в крипті. При цьому із заднього проходу може виділятися в невеликому обсязі слизово-гнійна рідина.

Криптит може мати гострий перебіг. У цьому випадку захворювання добре піддається лікуванню. При усуненні всіх перешкод, що заважають правильному спорожненню прямої кишки, криптит швидко виліковується.

Хронічний криптит спочатку протікає без вираженої симптоматики, але надалі запальний процес поширюється на сусідні крипти і на всю пряму кишку. Нерідко уражається сигмовидна кишка, а в запущених випадках процес переходить на вищерозміщені відділи кишечника.

Хронічний перебіг важче піддається терапії. Лікарям вдається досягти ремісії, але при появі будь-яких провокуючих факторів криптит загострюється знову.

Діагностика кріптіта проводиться проктологами з використанням новітньої ендоскопічної апаратури, яка дозволяє чітко побачити локалізацію і характер патологічного процесу. Дані ректоскопії доповнюються бактеріологічними дослідженнями, які виявляють вид патогенного мікроорганізму, що викликав захворювання, а також ступінь запального ураження.

Лікування кріптіта

Неускладнені форми хвороби потребують консервативному лікуванні у лікаря-проктолога. Перш за все, призначається дієта, яка полегшує просування кишкового вмісту і спорожнення прямої кишки. При необхідності показані очисні клізми та проносні препарати. Крім того, слід звернути увагу на ретельну гігієну області промежини. Призначаються також теплі сидячі ванни з антисептичними розчинами.

Загальне лікування передбачає застосування антибіотиків і зміцнювальної терапії: вітамінів, мінеральних елементів, збалансованого харчування та правильного режиму життя.

У «Столичної клініці» для терапії кріптіта є всі необхідні умови і засоби. Досвідчені проктологи розташовують великими знаннями, досвідом і допоможуть пацієнтові в найкоротші терміни прийти до одужання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.