Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Запор

Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш ніж на 48 годин. Це серйозна проблема, вирішити яку допоможе лікар-проктолог.

У «Столичної клініці» м. Києва пацієнтів чекає уважне і дбайливе ставлення. Фахівці-проктологи допоможуть подолати такий серйозна недуга, як запор, і справитися з його наслідками. Лікарі ведуть прийом за попереднім записом, призначають необхідні дослідження і вибирають найбільш відповідну лікувальну стратегію.

Причини запорів

Запорами страждають люди в будь-якому віці — від маленьких дітей до дорослих чоловіків і жінок. Залежно від причини, що викликала недугу, розрізняють кілька видів закрепів:

 • Аліментарні закрепи — виникають при недостатньому надходженні з їжею рослинної клітковини.
 • Гипокинетические запори — при малорухливому способі життя.
 • Токсичні запори — при прийомі деяких лікарських препаратів, отруєння продуктами хімічної промисловості, солями важких металів і т.д.
 • Механічні запори — за наявності перешкоди калових мас у кишечнику: пухлини, рубцеве звуження, вроджені аномалії і т.д.
 • Ендокринні запори — при порушеннях гормонального фону.
 • Неврогенні запори — пов’язані із захворюваннями нервової системи, а також при свідомому придушенні позиву на дефекацію, яке обумовлене особливостями професії і життя людини (продавці, водії і т.д.)
 • Рефлекторні закрепи — виникають при захворюваннях органів травлення, в тому числі прямої кишки.

Ознаки запору

В першу чергу, хворий постійно відчуває, що кишечник спорожнений не повністю. Калові маси стають щільними і сухими, зменшується їх кількість. Пізніше приєднується хворобливість і утруднення дефекації. З’являється відчуття розпирання в животі, метеоризм, болі, які тимчасово проходять після неповної дефекації.

Тривалі запори приводять до картини самоотруєння організму — з’являється млявість, слабкість, шкіра набуває землистий відтінок, втрачається апетит, погіршується сон. Хворий страждає від поганого запаху з рота, відрижки, м’язових і головних болів. З’являється дратівливість, знижується працездатність.

Запор часто супроводжується гемороєм. При цьому в мізерних калових масах присутня червона кров. Запори небезпечні ускладненнями у вигляді запалення найближчих відділів кишечника — проктити, сігмоідітом, колітом. Тривала затримка стільця може призвести до зворотного закидання кишкового вмісту з розвитком ентериту, гепатиту. Крім того, застійні калові маси мають канцерогенну ефектом і можуть призвести до виникнення раку кишечника.

У прямій кишці створюються сприятливі умови для розмноження патогенних мікробів — формуються гнійний проктит і парапроктит .

Захворювання вимагає негайного втручання кваліфікованого фахівця. До діагностичних заходів відноситься докладний збір анамнезу та огляд з використанням ендоскопічних методик — ректоскопії, колоноскопії . Нерідко призначається рентгеноконтрастне дослідження товстої і прямої кишки на предмет наявності анатомічних і фізіологічних порушень кишкової стінки.

Лікування закрепів

Загальним методом терапії для всіх типів запорів є призначення дієти, багатої на клітковину з включенням кисломолочної продукції. Хворому рекомендується розпочати активний у фізичному відношенні спосіб життя.

Якщо запор має спастичний характер, то пацієнтові призначається щадний режим харчування, а для зняття спазмів проводяться зігріваючі процедури у вигляді ванн і парафінових аплікацій.

Лікар-проктолог «Столичної клініки» спільно з пацієнтом перегляне весь режим харчування і життя хворого. Необхідно виключити всі продукти, що сприяють затримці кишкового вмісту. Формується мінімальний список щоденних фізичних вправ.

При суворому дотриманні всіх рекомендацій фахівця пацієнт швидко позбавляється від всіх ознак запору. Важливо вчасно звернутися за допомогою. Тільки в цьому випадку можливий успішний результат захворювання і відсутність подальших рецидивів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.