Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Адгезивний отит

адгезивний отит Адгезивний середній отит — фіброзний сліпчівий процес, що відзначається на слизовій оболонці барабанної порожнини. Запальний процес характеризується утворенням спайок, порушенням прохідності в слуховий трубі, формуванням тугоподвижности в ланцюжку слухових кісточок і прогресуючим погіршенням звуковоспріятія.

У «Столичної клініці» м. Києва є все необхідне медичне обладнання та сучасні апарати для комплексного дослідження картини недуги і призначення терапії в ситуації, коли діагностовано двосторонній адгезивний отит, ангіна, тонзиліт та інші захворювання ЛОР-органів.

Як показують дані статистики, найчастіше хронічний адгезивний отит виникає як наслідок хронічного катарального і ексудативного середнього отиту. Саме при цих захворюваннях відбуваються процеси загоєння і організації патологічного вмісту з подальшим розвитком фіброзно-рубцевої тканини між стінок барабанної порожнини, перетинкою і слуховими кісточками. Зв’язування або злипання звукопровідних елементів в барабанної порожнини призводить до погіршення слуху.

Діагностика

При отоскопії ЛОР-лікар відзначає наявність рубцевих змін і втягнення барабанної перетинки. При надмірному розвитку рубцевої тканини виникає деформація барабанної перетинки. Також лікар спостерігає порушення тубарной функції, поліпшуються після продування слухової труби. У деяких випадках рубці являють собою заслінку на гирлі слухової труби, перешкоджаючи її прохідності.

Для прояснення картини отоларинголог проводить згущення і розрідження повітря в зовнішньому слуховому проході, використовуючи пневматичну воронку. Якщо відзначається повна її непорушність, то діагностується одно-або двосторонній адгезивний отит. При дослідженні слуху пацієнта виявляється кондуктивна приглухуватість, але в запущеній стадії звуковосприятие може бути порушене повністю. Діагностику адгезивного середнього отиту засновують не тільки на даних анамнезу, але і на результатах отоскопії і кваліфікованого дослідження слухової труби, звукового аналізатора.

Симптоматика

Поширеними симптомами адгезивного середнього отиту вважають зниження слуху, шум у одному вусі або відразу в двох. Отоскопіческой картини яскраво виражена: барабанна перетинка мутна і втягнена, а короткий відросток молоточка чітко окреслений. Світловий конус зникає зовсім, або його кордони виглядають роздроблено, спотворено і розмито. Надлишок рубцевої тканини в барабанної порожнини призводить до її деформації. Больових відчуттів і підвищення температури не спостерігається.

Лікування адгезивного отиту у «Столичної клініці»

Медикаментозне лікування адгезивної форми отиту малоефективно. Отоларинголог може призначити санацію верхніх дихальних шляхів, дітям видаляють аденоїди для поліпшення носового дихання. Корисний курс продування слухової труби з паралельним масажем барабанної перетинки спеціальним інструментом. Лікування адгезивного отиту може включати транстубарное введення лікарських препаратів: гідрокортизону, хімотрипсину, лідази, флуімуціла. Додатково в курс терапії включають парентеральний введення біостимуляторів (алое, ФіБС, склоподібне тіло, актовегін), призначають вітаміни групи В, АТФ, антигістамінні препарати. Часто задіють фізіотерапію, застосовуючи для лікування мікрохвилі, електрофорез , ультразвукове масування тубарной валиків. Курс комплексного лікування потрібно повторювати 2-3 рази на рік.

При яскраво вираженому рубцевому процесі здійснюють тимпанотомія з розтином спайок, відновленням ланцюжка слухових кісточок. Можлива тимпанопластика із застосуванням штучних слухових кісточок. Якщо у пацієнта відзначений двосторонній спайковий процес з обширним порушенням слуху, показано слухопротезування.

Отоларингологи «Столичної клініки» м. Києва здійснюють прийом пацієнтів за попереднім записом. Сучасне медичне обладнання для діагностики та терапії, а також висока кваліфікація лікарів дозволяють ефективно полегшити життя пацієнтів із найскладнішими захворюваннями ЛОР-органів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.