Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Анальні сосочки

Анальні сосочки — невеликі щільні освіти в прямій кишці, які часто плутають з поліпами. Насправді анальні сосочки або папілом є нормальними анатомічними елементами слизової оболонки прямої кишки. Вони розташовуються на рівні аноректальної лінії — умовної межі, яка відокремлює пряму кишку від анального проходу.

Проктолог може промацати папілом при пальцевому ректальному дослідженні. При цьому визначаються щільні утворення діаметром не більше 1 сантиметра. Зазвичай вони не представляють ніякого занепокоєння для людини. Але при збільшенні їх розмірів папілом стають перешкодою для просування калових мас, травмуються і піддаються воспалительному зміни.

У цьому випадку необхідна допомога кваліфікованого фахівця «Столичної клініки» м. Києва. Лікарі-проктологи зроблять все можливе, щоб допомогти своїм пацієнтам. Необхідно лише вчасно звернутися за допомогою. Прийом ведеться досвідченими докторами за попереднім записом.

Причини запалення анальних сосочків

У кінцевому відділі прямої кишки є від 8 до 12 складок слизової оболонки, розташованих по ходу просвіту кишки. Кожна складка носить назву стовпчика Морганьї. Між складками формуються поглиблення, що доповнюють і збільшують обсяг ампули прямої кишки. Ці пазухи називаються криптами Морганьї. Вони відіграють велику роль в утворенні такого часто зустрічається захворювання, як парапроктит . Саме звідси починається формування ректального свища.

Кожна крипта в нижній частині з’єднана з боків з сусідніми криптами невеликими поперечними складками слизової оболонки, які називаються півмісяцевих клапанів. На поверхні цих клапанів є невеликі трикутні або округлі піднесення — папілом.

Характерні ознаки

Папілом часто плутають з поліпами, тому вони розташовані на широкій основі, якщо мають трикутну форму. При округлій формі папілом з’єднується з полумісячну клапаном за допомогою тонкої ніжки. Однак відмінністю від поліпа є локалізація. Поліпи виникають набагато вище аноректальної лінії. Крім того, колір анального сосочка відрізняється від кольору поліпа. Папілом має блідо-рожевий колір — такий же, як і навколишня слизова оболонка. Поліпи ж набагато темніше і не збігаються за кольором з нормальною тканиною.

Лише при гіпертрофії і запаленні папілом міняють свій колір і вигляд. Зміни анальних сосочків пов’язані з застоєм крові в кишкової стінки при геморої або запаленнях. Крім того, постійна хімічна та механічна травматизація кишковим вмістом призводить до набряку папілом. Виникає запальне захворювання — папіліт.

Діагностика

У цьому випадку необхідна диференціальна діагностика патологічно змінених анальних сосочків з гемороїдальними вузлами. Проктолог виявляє їх при ендоскопічному обстеженні. При цьому наголошується щільна консистенція запаленого сосочка на відміну від м’якого венозного вузла. Крім того, колір гемороїдального вузла темно-червоний, синюшний, а папілом має рожевий колір, на її кінчику може утворюватися виразка.

Запальні зміни анальних сосочків, як правило, супроводжують більш масовані ураження слизової оболонки. Це може бути проктит або проктосигмоїдит із залученням у процес анальних крипт Морганьї. Проктолог виявляє нормальні або запалені папілом при ректороманоскопії.

Лікування

Лікування папиллита здійснюється одночасно з іншими патологіями. У «Столичної клініці» пацієнтам буде запропонована сама ефективна методика лікування. Це сприятиме швидкому одужанню хворого і запобігання ускладнених форм хвороби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.