Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Ангіна Людвіга

Ангіна Людвіга — це інфекційне двостороннє запалення підшкірної клітковини, при якому уражаються м’язи, сполучні тканини і фасції. Зафіксовані випадки, коли інфекція поширювалася через шілоязичную м’яз вглиб глоткової-верхньощелепного простору, що призводило до поразок верхнього середостіння і заднеглоточного простору. Ця форма ангіни зустрічається вкрай рідко, але і вимагає комплексного лікування.

Вперше гнильної-некротична флегмона дна порожнини рота або ангіна Людвіга була описана в 1836 році. У цей період смертність досягала 54%, а з появою антибіотиків вона скоротилася до 10%.

Причиною виникнення ангіни Людвіга є анаеробна мікрофлора, яку можна розпізнати по брудно-сірому кольору ексудату, неприємному запаху, газу в некротичних масах, що наповнюють рану. Патогенна мікрофлора розвивається в симбіотичної зв’язку зі стрептококами, кишковою паличкою та іншими мікроорганізмами.

При ангіні Людвіга Лор-лікар в Києві відзначає потовщення м’язів дна ротової порожнини і поступове відмирання на різних ділянках. При цьому немає гної освіти, а створюються лише вогнища розплавлення або розм’якшення м’язів. При розрізуванні цих вогнищ виділяється брудно-коричнева рідина з бульбашками газу і неприємним запахом. У прилеглих ділянках м’язи виглядають сухими, нагадують зварені.

Отоларингологи в Києві виділяють такі основні симптоми ангіни Людвіга:

 • Гострий початок хвороби,
 • Важка інтоксикація хворого,
 • Наростаючий набряк м’яких тканин, який переходить на верхні дихальні шляхи,
 • Утруднене дихання,
 • Підвищення температури тіла до 39-40 градусів,
 • Поведінка хворого характеризується надмірним збудженням, ейфорією, апатією,
 • В результаті отруєння розвивається блювота, головні болі, марення, безсоння.

Протягом першої доби хвороби шкіра пацієнта набуває землистого відтінку і плями бронзової забарвлення. Ковтання ускладнюється, дихання стає переривчастим, а рухи мови проводиться з працею. Припухлість в області щелепи і мови швидко поширюється на сусідні тканини. Набряк поширюється на шию і щоки. При пальпації відчуваються щільність та болючість припухлих тканин.

З плином часу на шкірі з’являються синюшні або бронзові плями. Загальний стан пацієнта погіршується, розвивається зараження. Якщо пацієнт страждає серцево-судинною недостатністю, на цьому етапі може настати смерть.

Через 3-5 днів після початку хвороби відтінок шкіри над припухлістю змінюється на синювато-багряний, з’являються пухирі. Деякі ділянки слизової рота покриваються нальотом сіруватого відтінку. У цей період температура тіла хворого підвищується, прагне до коливань протягом доби.

Лікування ангіни Людвіга в Києві повинно проводитися комплексно. Хірургічне лікування повинне проводитися під загальним анестезіологічним посібником у зв’язку з об’ємністю ураженої ділянки. Уражені клітинні простори після широкого розкриття піддаються аерації і дренуванню. Розкриті зони обробляються антисептичними розчинами. Доктор проводить некроектомію, якщо великі ділянки тканин вражені некрозом. В залежності від індивідуальних потреб накладається трахеостома.

Після операції отоларинголог у Києві призначає специфічне лікування, яке полягає в застосуванні сироваток антігангренозного дії. Сироватку необхідно вводити внутрішньовенно під наркозом щоб уникнути розвитку анафілактичного шоку. Крім цього сироватка вводиться внутрішньом’язово для створення депо антитіл. В залежності від швидкості відновлення організму пацієнта може призначатися повторний курс введення антігангренозной сироватки. Після отримання результатів аналізів, доктор коригує терапію і призначає додаткові препарати.

Застосування сильнодіючих препаратів можливе тільки під контролем лікаря. Перед введенням сироватки обов’язково проводиться проба на індивідуальну непереносимість. Тільки при негативному результаті варто продовжувати лікування, якщо проба виявилася позитивною доктор шукає альтернативні шляхи лікування.

Крім крапельниць та уколів призначається антитоксична, антибактеріальна, загальнозміцнююча, гипосенсибилизирующая, імунокоригуюча терапія. Патогенетична терапія включає процедуру оксигенації тканин або місцевої оксигенації через катетер в рану. Лікар призначає протеолітичні ферменти для очищення рани від залишків відмерлих тканин.

Протягом усього курсу лікування ангіни Людвіга в Києві хворому потрібно забезпечити спокій, симптоматичну терапію, своєчасне застосування серцево-судинних препаратів і повноцінне харчування.

На жаль, жоден з видів консервативного лікування не здатний замінити хірургічне втручання на ранній стадії хвороби. У разі пізньої операції терапевт, хірург і отоларинголог призначають додаткові лікувальні заходи для прискорення процесів відторгнення відмерлих тканин, очищення рани від патогенної мікрофлори, промиванню ураженої ділянки антисептичними розчинами. Таким чином, комплексне застосування всіх видів терапій дозволяє якісно вилікувати ангіну Людвіга в Києві.

При відсутності ускладнень прогноз за станом пацієнта залишається позитивним. Протягом декількох днів знижується температура тіла, поліпшується стан пацієнта. При виконанні всіх рекомендацій лікаря загоєння ран відбувається без ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.