Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Ангіна ретроназальна

Ретрозанальная ангіна, або аденоідіт — це гостре запалення глоткової мигдалини. Найчастіше зустрічається ангіна у дітей до року і у школярів. Дуже рідко ангіна глоткової мигдалини відзначається і у дорослих, якщо вона не зазнала вікової інволюції. Як правило, запальний процес переходить з мигдалини на слизову оболонку глотки — верхнього і середнього відділів. Прояви даного захворювання в самому ранньому дитячому віці і в більш старшому віці відрізняються, тому діагноз повинен ставити досвідчений отоларинголог.

У «Столичної клініці» в Києві ви зможете пройти необхідне обстеження, отримати кваліфіковану консультацію ЛОР-лікаря, дізнатися, чим лікувати ангіну у дорослого і малюка, а також вилікувати аденоїди, синусит , отити різної складності.

Всі процедури проводяться лише кваліфікованими фахівцями із застосуванням сучасних методик і новітнього устаткування.

Причини виникнення аденоідіта

Як правило, ретроназальной ангіна виникає з причини активації мікрофлори носоглотки під час переохолодженні за рахунок зниження імунітету, а також у вигляді ускладнення після перенесених інфекцій: кору, ГРВІ , грипу, коклюшу і скарлатини. Насправді, причин більше, але перераховані вище чинники стають основоположними для виникнення ускладнень у дорослих і маленьких пацієнтів.

Симптоматика ретроназальной ангіни

Гострий аденоїдит у дітей починається раптом, температура тіла підвищується до 41 ° С, часто супроводжується судомами і спазмом гортані, а ще частим диханням, аритмією і тахікардією.

Грудничок може відмовлятися від грудей, адже дихати носом він не може, а біль при ангіні заважає ковтати їжу. Це вже призводить до зменшення ваги дитини. У разі фарингоскопии, спостерігається стікання гною по задній стінці глотки. Подуглочелюстние лімфатичні вузли збільшуються, а при пальпації викликають біль. Кашель при ангіні не обов’язковий.

При односторонньому ураженні мигдалини в носоглотці, лімфатичні вузли запалюються з одного боку, що призводить до вимушеного одностороннього повороту голови з помітним нахилом вниз. При отоскопії помічають втянутость барабанної перетинки. У такому стані жар може протривати від 3 до 5 діб.

До ускладнень, що виникають при гострому аденоїдиті, зараховують гострі запалення у верхніх дихальних шляхах (ларинготрахеїт), а ще бронхопневмонію і гострий отит, флегмони та нарафарінгеальние абсцеси.

Лікування аденоідіта у дітей

Отоларингологи в першу чергу вирішують головне питання — відновлення носового дихання, спочатку хоча б під час годування. В цілому, терапія проводиться як у випадку фолікулярної ангіни, призначають антибіотики і контроль лікаря. Серед медикаментів повинні бути:

 • Антибіотики;
 • Антисептичні краплі;
 • Антигістамінні препарати;
 • Жарознижуючі препарати;
 • Знеболюючі препарати;
 • Судинозвужувальні краплі;
 • Секретолітікамі у вигляді спреїв.
Щоб провести профілактику ангіни, необхідно вчасно санувати місцеві осередки інфекції (хронічні запалені мигдалини піднебіння, каріозні зуби та ін.) Не менш важливо усунути причини, що заважають носовому подиху маляти. Найчастіше це аденоїди.

Отоларингологи «Столичної клініки» в Києві рекомендують найсучасніші методи лікування ангіни, а ще радять проводити загартовування, усунути різні шкідливі фактори у вигляді тютюнового диму і пилу, сухого повітря, алкоголю та ін У цілому пацієнти, часто звертаються до ЛОР лікаря з ангіною, повинні перебувати під наглядом і дотримуватися режиму профілактики, гігієни та терапії, наказаний лікарем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.