Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Ангіна у дітей (дитяча ангіна)

Ангіною у дітей — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням мигдаликів і глотки.

В здоровому стані мигдалини блідо-рожеві, акуратно розташовані по обидві сторони від маленького язичка. У разі запалення їх вид змінюється. Враховуючи небезпеку ускладнень ангіни і схожість симптоматики з небезпечними захворюваннями, рекомендується, помітивши ознаки ангіни в дітей, звернутися до ЛОР лікаря.

У «Столичної клініці» в Києві отоларингологи успішно лікують ангіну, гайморит , аденоїди та інші захворювання ЛОР-органів. Записатися за телефоном можна на зручний час.

Найчастіше спостерігається ангіна у маленьких дітей, у зв’язку з сприйнятливістю дитячого організму до мікробів, вірусів і простуд.

Причини появи ангіни в дітей

Ангіну можуть спровокувати різні мікроби, але в основному викликає захворювання стрептокок. Потрапляючи в порожнину рота, бактерія може зачаїтися, а при переохолодженні організму, поганому харчуванні і ослабленні імунітету стрептокок активізується.

Дитяча ангіна може бути спровокована холодною водою і морозивом, збільшеними аденоїдами і нежиттю, карієсом на молочних і постійних зубах. Помилково вважати, що ангіна — звичайна застуда. Хвороба може дати ускладнення на нирки, серце та суглоби.

Види ангіни

Лікарі отоларингологи виділяють катаральну і фолікулярну, лакунарну і грибкову, а також дифтерійну ангіну.

Катаральна ангіна характеризується млявістю і слабкістю дитини, відзначаються болі при ковтанні, температура невисока. Лікар призначає антибіотики тільки по необхідності. Лакунарна, як і фолікулярна ангіна у дітей, викликає біль у горлі, труднощі при ковтанні. Дитина скаржиться на біль в голові і слабкість, з’являється жар, збільшуються лімфатичні вузли.

При фолікулярній ангіні можуть виникнути жовтувато-білі точки на почервонілих мигдалинах. Під час захворювання лакунарний ангіну на мигдалинах виявляють білуватий наліт. Призначені ЛОР лікарем антибіотики знімуть запалення за кілька днів.

На ногах такі форми ангіни не слід переносити, оскільки можливі ускладнення на суглоби, лімфатичну систему, серце і легені.

Причиною грибкової ангіни вважають дріжджоподібних грибок. Зазвичай така форма захворювання відмічена у дітей, яких тривало і неграмотно лікували антибіотиками. На мигдаликах в такому випадку відзначається білий наліт. Найнебезпечніший з типів ангін — дифтерійний, його збудником є дифтерійна паличка. Характерний симптом — напад ядухи у пацієнта. Якщо немає протипоказань, дітям рекомендується робити профілактичне щеплення під наглядом лікаря.

Симптоми хвороби ангіни в дітей

Залежно від глибини ураження мигдаликів, отоларингологи «Столичної клініки» розрізняють кілька видів ангіни.

Основним симптомом для всіх вважають біль у горлі, що підсилюється в процесі ковтання. Вдобавок виникає слабкість і розбитість, можлива нудота аж до блювоти. Часто температура при ангіні у дітей підвищується до 39 ° С. У цей період піднебінні мигдалини збільшуються, стають яскраво червоними і пухкими. Специфічний наліт на гландах піддається зняттю ватним тампоном.

Ангіна у дитини до 3 років викликає осиплість голосу, можуть збільшитися шийні і підщелепні лімфовузли. Захворювання триває приблизно тиждень, але термін повного зцілення залежить від виду ангіни, своєчасності звернення до отоларинголога.

Як лікується ангіна у дітей

При прояві явних симптомів слід в короткі терміни звернутися до ЛОР лікаря, який поставить правильний діагноз і призначить комплексну терапію. Це можуть бути антибіотики, засоби для полоскання горла, вітаміни та антигістамінні препарати. Обов’язковий постільний режим, провітрювання, вологе прибирання та ізоляція хворого.

Отоларинголог у «Столичної клініці», спираючись на багатий досвід і не втрачаючи часу, проведе діагностику і призначить дитині при перших симптомах ангіни ефективне лікування. Своєчасна ЛОР лікарня в Києві позбавить маля від можливих ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.