Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Атрезія порожнини носа

Атрезія порожнини носа — це зрощення хрящової, кісткової або сполучної тканини, які закриває повністю або частково просвіт носа. За структурою атрезія порожнини носа ділиться на соединительнотканную, хрящову і кісткову.

Причини цієї патології різні. У дитячому віці атрезії виникають з народження, а також проявляються як частина генетичного синдрому або дізембріогенеза лицьових кісток.

Діти старшого віку часто страждають від придбаної форми хвороби, яка виникає через:

 • Різних видів травм — побутових, термічних, механічних,
 • Хірургічного втручання — підслизова резекція перегородки носа, тампонада носа, видалення новоутворень, ультразвукова дезінтеграція носових раковин, гальванокаустіка, назотрахеальная інтубація,
 • Виразкових процесів через хронічних і гострих запальних хвороб — абсцесу перегородки носа, туберкульозу, дифтерії, вовчака, пики, інфекційних гранульом.

Атрезія призводить до порушення дихання носом по причині звуження або повного зарощення носового ходу.

Отоларингологи в Києві виділяють такі ступені вираженості атрезії порожнини носа:

 • Ненормальне розподіл частин носа або всього органа,
 • Надмірне розвиток частин носа,
 • Недостатній розвиток порожнини носа.

Діагностування атрезії порожнини носа в Києві проводиться введенням пластикового катетера в ніс. Це проводиться для виключення можливості потрапляння сторонніх тіл, а також травми слизових оболонок порожнини носа. Діагноз підтверджується остаточно після проведення ренгенограмми черепа з попереднім введенням 1 мл йодоліпол в носові ходи. Остаточний діагноз ставиться за результатами огляду і зондування. Доктор збирає інформацію про перенесені захворювання матері під час вагітності. Процедура задньої риноскопії носоглотки дозволяє виключити або встановити зрощення в порожнині носа.

Особливої уваги заслуговує тема розвитку атрезії під час ембріонального життя плоду. Досить часто отвори або трубчасті органи на деякий час втрачають просвіт, після чого отвір відкривається або порожнину органу відновлюється. ЛОР-лікарі в Києві довели, що «пробки» з шару епітелії в певні періоди розвитку плода захищають порожнину носа від попадання рідини у внутрішні органи. Крім того, атрезія порожнини носа створює перепади тиску між закритою та відкритою порожниною рота, що сприяє розвитку піднебінних відростків і формоутворенню твердого піднебіння.

Поки у плода не з’явилися повноцінні м’язи м’якого піднебіння, закриття рота відбувається завдяки атрезії в зовнішніх носових отворах. Якби ніздрі не народженого чоловічка не були закриті, то ковтальні рухи малюка були б неможливі, адже заковтується рідина виливалася б через ніс. Таким чином, атрезія носової порожнини плода — це необхідна для розвитку тимчасова структура, завдяки якій відбувається фізіологічне становлення основних функцій малюка. Занепокоєння вагітних жінок з приводу закритих ніздрів майбутнього малюка безпідставні, говорити про вроджених порушеннях можна буде після низки діагностичних заходів після народження дитини.

Внаслідок порушення ембріонального розвитку у народженого малюка можуть виникати недорозвинення носа, яке виражається атрезією, що закриває просвіт носа і утрудняє носове дихання. На огляді новонародженої дитини отоларинголог у Києві обов’язково зверне увагу на можливі деформації носа, утруднення дихання, порушення нюху.

Повна атрезія найчастіше спостерігається в зоні ніздрів, за зовнішнім виглядом вона нагадує концентричні кісткові або хрящові утворення. Всередині порожнини носа зрощення зазвичай носять частковий характер, розташовуються між перегородкою носа, носовими раковинами. Крім того, діти раннього віку можуть страждати від атрезії порожнини носа через хвороби, отриманих від батьків — склероми, сифілісу, вовчака.

Лікування атрезії порожнини носа в Києві проводиться хірургічним шляхом. Суть операції полягає у видаленні кісткової і рубцевої тканини, формуванням просвіту термопластичних трубками. Терміни хірургічного втручання визначаються в кожному індивідуальному випадку. Під час хірургічного лікування проводиться викусиваніе конхотомаммі хрящових і сполучно-тканинних зрощень. За допомогою хірургічного долота видовбуються кісткові зрощення. Після операції проводиться подальша пластика носа.

Атрезія порожнини носа є однією з хвороб, які необхідно лікувати під суворим контролем ЛОРа в Києві, причому, чим раніше, тим краще. Порушення або утруднення носового дихання може викликати негативні наслідки для всього організму. Порушення дихання з плином часу може провокувати нічне апное, хропіння , деформацію прикусу, деформацію лицьового скелета, енурез.

Відновити дихання носом тільки за допомогою традиційної терапії та застосування судинозвужувальних препаратів неможливо. Це призведе до затягування лікування і вплине на розвиток побічних ефектів від зловживання медичними препаратами. У зв’язку з цим хірургічне лікування показане у всіх випадках порушення носового дихання через атрезії носової порожнини різної структури і ступеня вираженості. Сучасні ринологічного операції проводяться виключно під наркозом на новому ендоскопічному обладнанні, тому хірургічне лікування надає тільки позитивні результати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.