Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Атрофічний гайморит

Атрофічний гайморит — захворювання хронічній стадії, при якому атрофується слизова оболонка, турбують постійні болі в області гайморової пазухи, виділення з носа володіють неприємним запахом. Атрофічний гайморит часто починається дуже мляво, одночасно з цим у верхніх дихальних шляхах відбуваються атрофічні процеси.

Якщо у вас з’явилися симптоми захворювання, вам необхідна консультація отоларинголога в Києві , яку можна отримати в «Столичної клініці».

 

Хронічний гайморит найчастіше розвивається на тлі повторюваних гострих запалень, при хронічному нежитю, а також тривалому запаленні верхньощелепних пазух. Пацієнти з іншими дефектами з боку ЛОР-органів мають велику схильність до розвитку гаймориту: вроджена вузькість носових проходів, тісне зіткнення середньої раковини з латеральної стінкою носа, викривлення перегородки носа , каріозні зуби.

Залежно від особливостей організму і попередніх курсів лікування симптоматика атрофічного гаймориту може змінюватися. Отоларинголог в Києві зазначає, що пацієнти скаржаться на рясні виділення з носа, сухість у горлі, неприємний запах з рота, відкашлювання мокроти. У зоні ураженої пазухи зазвичай немає болів, але при утрудненому відтоку гною або загостренні патологічного процесу болю можуть виникнути. Дуже часто хворі не можуть сконцентруватися, швидко стомлюються, страждають розладами нервової системи і головними болями. У деяких випадках можуть виникнути тріщини біля входу в ніс, припухлості вік і щік.

Через мізерне набору симптомів атрофічний процес часто залишається нерозпізнаним вчасно, тому перебіг захворювання затягується. У зв’язку з цим виникають набряклі поліпи і гіпертрофія слизової оболонки.

Діагностування атрофічного гаймориту в Києві проводиться на підставі анамнезу, рентгенографії, діафаноскопії, результатів задньої і передньої риноскопії, пробної пункції.

Кваліфікований ЛОР-лікар в Києві призначить тільки комплексне лікування, яке орієнтоване на усунення причини, що викликала запальний процес. Друга частина лікування спрямована на відтік патологічної слизу і гною.

Крім традиційних медикаментозних препаратів, призначаються фізіопроцедури:

 • Інгаляції,
 • Струми УВЧ,
 • Діатермія,
 • Солюкс.

Більшість пацієнтів відчувають полегшення після пункційного промивання гайморових пазух антисептичними препаратам, а також введення антибіотиків і протеолітичних ферментів. Список препаратів ЛОР-лікар підбирає індивідуально залежно від стану здоров’я та результатів аналізів пацієнта. Якщо консервативне лікування атрофічного гаймориту в Києві не дає результатів, проводиться хірургічне втручання на верхньощелепної пазусі.

Іноді атрофічний гайморит може викликати ускладнення і розвиток подібної хвороби — атрофічного риніту. При риніті в носі утворюється велика кількість сухих кірок, слизова носа легко травмується, відчувається сухість, печіння, можливі носові кровотечі, зміна нюхової функції. Крім виникнення як ускладнення після нелеченого гаймориту, атрофічний риніт може розвиватися самостійно як результат залізодефіцитного стану, нестачі вітамінів, генетичних схильностей, професійних особливостей та частих контактів з різними видами пилу. Після оперативного втручання в структуру носа можуть виникати атрофічні стану, що розташовують до виникнення гаймориту і риніту.

Хороший отоларинголог у Києві допоможе вчасно виявити і почати лікування атрофічних процесів в носовій порожнині, відновити дихальну функцію, а також призначить фізіолікування і біостимулятори, здатні відновити слизову оболонку носа і гайморових пазух.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.