Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Багерініт

Багерініт — це форма риніту, що супроводжується ускладненням на капілярну систему пацієнта. Найчастіше це симптом гострого запалення верхніх або нижніх дихальних шляхів, а також наслідок травми слизової оболонки. Рідше багерініт може зустрічатися як окреме захворювання. Гостра форма багерініта не була зафіксована.

Пройти лікування багерініта можна в «Столичної клініці» м. Київ. Записатися на прийом до лора можна за контактними телефонами!

ЛОР-лікарі в Києві виділяють таких збудників багерініта — іммуновіруси, пневмококи, стафілококи, стрептококи. Якщо вчасно не вилікувати цю патологію, пацієнт може втратити нюх і навіть померти через ураження капілярів. Частота ускладнень досить висока, тому так важливо вчасно почати лікування.

Якщо хворий страждає підвищеною температурою, отоларинголог у Києві призначає курс антибіотиків. Краплі в ніс рекомендуються для полегшення набряків слизової оболонки. Додатково можуть призначатися гарячі ванни з антисептичними травами, прогрівання носових пазух.

Основними симптомами багерініта вважаються:

 • Виділення з носа,
 • Утруднення носового дихання,
 • Зниження нюху,
 • Печіння і сверблячка в носі,
 • Головний біль ,
 • Чхання,
 • Стомлюваність,
 • Сонливість,
 • Утворення кірочок на слизовій оболонці носа,
 • Сухість в носі,
 • Незначні кровотечі в носі,
 • Подразнення шкіри на крилах носа і верхньої губи,
 • Скупчуванню слизу в носоглотці.

У зв’язку з появою ускладнень на капілярах багерініт іноді плутають з медикаментозним ринітом, що розвиваються на фоні прийому медикаментів. Ця форма риніту часто виникає через тривалого прийому алкоголю, нейролептиків, транквілізаторів, препаратів, що знижують артеріальний тиск. Найбільш часто медикаментозний риніт провокують судинозвужувальні краплі в ніс, тому ці препарати не рекомендується застосовувати тривало літнім людям і пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи.

Варто звернути увагу на фактори, що привертають появи багерініта — місцеве і загальне переохолодження, тривала дія хімічних і місцевих подразників. Профілактика багерініта в Києві зводиться до загартовування організму, контролю над рівнем сухості та вологості повітря в приміщеннях, правильному харчуванню, багатому вітамінами і мінералами, чистоту повітря в житлових та робочих приміщеннях, дотриманню теплового режиму в холодну пору року. Ці прості правила здатні забезпечити не тільки здоров’я, але і відсутність ускладнень.

Крім ускладнення на капілярну систему. Багерініт може провокувати отит, синусит, ларингіт, фарингіт , бронхіт, пневмонію, дерматит крил носа. Особливо ризик виникнення цих ускладнень підвищується тоді, коли багерініт є супутнім захворюванням на тлі гострого респіраторного захворювання.

Діагностика багерініта в Києві проводиться на підставі скарг пацієнта. Однак у кожному індивідуальному випадку отоларинголога доводиться призначати ряд аналізів для підтвердження саме цієї форми риніту, а також відмінності від інших захворювань зі схожими симптомами — грипу, кашлюку, кору, дифтерії, скарлатини, сифілісу, гонореї. Під час ріноскоріі — обстеження ЛОР-органів — уточнюється форма риніту. Багерініт досить складно виявити на тлі наявних супроводжуючих захворювань, тому лікар призначить рентгенограму легенів, придаткових пазух носа, середнього вуха. При необхідності для підтвердження підозр ЛОР-лікаря, буде проведена додаткова консультація алерголога, пульмонолога, інфекціоніста, окуліста.

На тлі іншого інфекційного захворювання багерініт супроводжується підвищеною температурою тіла хворого, з цієї причини пацієнтові слід дотримуватися постільного режиму. Лікування багерініта в Києві в цьому випадку полягає в призначенні антибіотиків, прикладанні грілки до ніг. Якщо пацієнт страждає від температури понад 39 градусів, слід виключити курс гарячих ванн через високу ймовірність розвитку ускладнень. Якщо температура тіла хворого нижче 39, ванни сприяють полегшенню дихання, поліпшенню захисної функції слизової оболонки, зменшенню гіпоксії.

Досвідчений ЛОР-лікар в Києві з цією ж метою призначить судинозвужувальні препарати для носа, які підбираються в кожному індивідуальному випадку. Зазвичай краплі в ніс слід застосовувати у комплексі з 25-им розчином протарголу, відомого дезінфікуючими і в’яжучими властивостями. При необхідності лікар призначить введення судинозвужувальних препаратів в турундах для досягнення тривалого ефекту. Про шкоду тривалого застосування судинозвужувальних препаратів було згадано вище, тому для поліпшення фізіологічних функцій слизової оболонки носа і відновлення дихання потрібно систематично очищати ніс.

На індивідуальній консультації отоларинголог у Києві навчить пацієнта правильно сякатися, щоб уникнути розвитку ускладнень. Слиз з носа потрібно видувати з кожної ніздрі по черзі при напіввідкритому роті. Якщо біля входу в ніс засохли скоринки, їх необхідно попередньо розм’якшити оливковою або соняшниковою олією і тільки після цього видаляти ватним тампоном. Різке одергивание кірок може викликати ураження слизової оболонки і кровотеча.

Під час лікування важливо стежити за харчуванням хворого, яке повинне бути регулярним, повноцінним, збалансованим, багатим вітамінами. Рясне тепле пиття показано для зниження симптомів інтоксикації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.