Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Баттологія

Баттологіей називають вид заїкання, який полягає в повторенні частини висловлювання.

Проблема заїкання хвилює людство кілька століть. Довгий час існувала думка, що заїкуватість — це результат психічної травми, переляку. Однак сучасні отоларингологи та логопеди впевнені, що психотравма — це не єдина причина баттологіі.

Варто відзначити, що численні дослідження медиків, психологів, фізіологів в різні періоди часу так і не можуть дати точного визначення механізму заїкання. Передумовами виникнення заїкання у дитини можуть бути захворювання матері під час вагітності, черепно-мозкові травми, інфекційні та соматичні захворювання, що супроводжуються високою температурою, емоційні напруги різного роду.

Суть баттологіі формується таким чином: це невроз, мовленнєвий недорозвинення або неврозоподібних станів. Однією з основних причин баттологіі є порушення взаємовідносин нервових процесів в корі головного мозку. Нервовий зрив може бути обумовлений станом нервової системи, біологічними передумовами, зовнішніми чинниками.

У деяких випадках передумовою заїкання може бути сукупність причин — органічне ураження центральної нервової системи, спадкова схильність, слабкість після захворювань, невропатична конституція, патологія мовлення, що передається у спадщину.

Поштовхом до розвитку запинок і повторень елементів мови можуть послужити зрослі інтелектуальні навантаження, інфекційне захворювання, психотравма. У деяких випадках баттологія починається без видимої причини.

Симптоми баттологіі в даний час детально вивчені. Баттологія — це не тільки розлад мови або нервової системи, але й порушення здоров’я, загальної моторики, а також психологічні особливості розвитку людини. Найчастіше ці відхилення супроводжуються руховим неспокоєм, загальним м’язовою напругою, скутістю. Усвідомлення нестачі нерідко породжує деякі психологічні особливості — боязнь розмови, дратівливість, відчуття пригніченості, переживання через запінанія мови, що викликає ще більшу розлад мови.

Увагу до своїх дефектам спонукає людину робити спроби щодо подолання баттологіі. Однак труднощі і неможливість впоратися з проблемою самотужки розвиває комплекс неповноцінності. З віком переживання і фокусування на своєму недоліку стають ще більш вираженою. Несприятливий досвід спілкування з іншими людьми породжує ряд хибних уявлень про себе, положенні в суспільстві, формує невпевненість у промові і собі самому.

Лікування баттологіі в Києві — трудомісткий і складний процес, який вимагає чималих зусиль з боку пацієнта. Зате при досягненні бажаної мети радість і щастя будуть невимовними.

Логопед у Києві підбере індивідуальний комплекс занять, який потрібно в залежності від ступеня вираженості баттологіі, віку пацієнта та інших особливостей характеру. Звичайно, можна виконувати вправи і самостійно, головне дотримуватися графіка занять, послідовності і часу заняття. Завдяки цим принципам можна досягти хороших результатів. Якщо ви займаєтеся удома, то з певною періодичністю потрібно відвідувати логопеда для коригування та отримання нових вправ при проходженні відпрацьованих занять. В ході вправ важливо контролювати дихання, артикуляцію, ритм і темп мови, а також регулярно переносити відпрацьовані навички на щоденну обстановку.

Лікування баттологіі в Києві має бути комплексним.

Щоб успішно впоратися з цим недоліком необхідно:

 • Проаналізувати причини хвилювань і життєвих труднощів,
 • Обговорити проблеми з професіоналами — психологом і психотерапевтом,
 • Відокремити несуттєве від суттєвого, тим самим знайти вихід із будь-якої складної ситуації,
 • Під час занять прагнете до спокою і врівноваженості, робіть те ж саме в житті,
 • Не приховуйте, що лікуєтеся від заїкання і не приховуйте свої мовні особливості,
 • Перестаньте вважати баттологію причиною всіх ваших невдач,
 • Не змінюйте своїх планів і прагнень через заїкання,
 • Не впадайте у відчай якщо вправи не виходять з першого разу. Ви освоюєте свідомий і довільний метод регулювання мовної діяльності,
 • Будьте терплячими, активними, цілеспрямованими під час роботи над собою.
 • Пам’ятайте, що тільки наполегливе прагнення і копітка робота і дотримання рекомендацій лікаря дозволить досягти результату.

У деяких випадках при лікуванні баттологіі в Києві пацієнту слід позбутися від ряду невротичних реакцій — страху мовлення, невпевненості, дратівливості. На певних етапах лікування це досягається із застосуванням фармакологічних препаратів, які повинен призначати тільки лікар.

Сучасні досягнення в лікуванні заїкання засновані на застосуванні комп’ютерних програм і антізаікательних пристроїв. Завдяки деяким апаратам можна чути власну мову у виправленому варіанті, що вселяє впевненість, завдяки іншим пацієнт чує власну мову із затримкою в декілька секунд. Спеціальні програми заглушають голос пацієнта фоновими шумами, знижують висоту звуків сприйманої мови, а також виводять на монітор вимовлене пропозицію в письмовому вигляді.

Запам’ятайте, жоден логопед в Києві, який би кваліфікації він не був, не здатний зробити основну частину роботи за вас. Саме від вашої завзятості, старання і бажання залежить кінцевий результат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.