Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Біль у спині

Біль у спині — це прояв певного захворювання, що відбивається в хворобливих відчуттях в області задньої частини тулуба. До того ж, дана біль найчастіша скарга всього людства, особливо у людей країн СНД. Біль у спині стоїть на першому місці серед звернень до лікаря і часто недооцінюється як пацієнтами, так і різними фахівцями.

У «Столичної Клініці» організовано відділення БОЛЮ, завдання якого виявити основну причину дискомфорту і позбавити хворого від неприємних відчуттів. Досвідчені лікарі невропатологи допоможуть розібратися в самому важкому випадку і прийняти правильне рішення.

Причини болю в спині

Причин, які викликають біль у хребті досить багато, практично будь-яке захворювання може відбиватися на самопочутті. Часто, на тлі болів, пацієнти втрачають з виду гострі захворювання нирок, інфаркт міокарда і навіть інсульт. Але все ж, набагато частіше біль у спині виникає через наступних захворювань:

 • Остеохондроз — хронічне захворювання хребта, в результаті якого зменшується висота міжхребцевих дисків, знижується рухливість спини, виникають ускладнення з боку хребта і органів.
 • Сколіоз — бокове викривлення хребта.
 • Протрузія — випинання міжхребцевого диска і здавлення нервових корінців (грижа невеликих розмірів).
 • Грижа хребта — розрив фіброзного кільця і випинання пульпозного ядра.
 • Спондилолістез — зсув хребців відносно один одного.
 • Радикуліт — гостре болюче порушення в роботі нервових корінців.
 • Простріл — гострий больовий синдром, при рухах.
 • І деякі інші.

Типи хворій

Біль у всій спині зустрічається досить рідко і саме розуміння занадто велике. Набагато частіше поєднуються певні больові відчуття в різних відділах спини.

Біль і її причини

 • Біль у попереку, ниючий біль внизу спини, тягнучі, гострі болі — виникає найчастіше через міжхребцевих гриж, протрузій, захворювань нирок, гінекологічних проблем.
 • Біль, що віддає в праву або ліву ногу, посилюється при ходьбі, сидінні — наслідок запалення сідничного нерва, люмбоишиалгии і т.д.
 • Головний біль в області потилиці — наслідок порушень в шийному відділі спини.
 • Тупий біль у лопатці, в середині спини, посилюється при вдиху і поворотах-порушення слід шукати в грудному відділі хребта, серце.
 • Гостра, прострілює біль у грудях, області серця — наслідок міжреберної невралгії або захворювань внутрішніх органів.
 • Біль у шиї при поворотах головою, нахилі або прогині шиї — також виникає в результаті захворювань шиї.
 • Біль у попереку при вагітності — як наслідок слабкості опорно-рухового апарату, наявність захворювань хребта.

Найпоширеніша проблема — це ниючий біль у попереку. Найнебезпечніша і непередбачувана — біль у грудному відділі спини, за якою може ховатися інфаркт, пухлинні захворювання і т.д. Найважче лікувати біль у попереку, що віддає в ногу або має велику інтенсивність — такий біль зазвичай має серйозне підгрунтя. Шийні болю на особливій пошані, оскільки їх лікування можна порівняти з роботою ювеліра.

Пацієнту слід чітко розуміти, що якщо є серйозна проблема і вона відбивається у вигляді болю, то не варто недооцінювати її.

Методи лікування болю в спині

 1. Медикаментозне лікування — направлено на знеболення, зменшення набряку, лікування невідкладних станів.
 2. Нейрохірургічне лікування — небезпечна методика лікування, застосовувана все рідше і рідше у зв’язку зі своєю специфікою. Вимагає абсолютних показань до лікування.
 3. Консервативні методи — мануальна терапія, голковколювання, рефлексотерапія, акупрессура, гірудотерапія і т.д. Найефективнішою вважається мануальна терапія, але вона має ряд істотних протипоказань і повинна виконуватися досвідченим лікарем.

Мануальна терапія рекомендована МОЗ як медичний метод лікування болю в спині. У США її застосування стоїть серед перших медичних заходів.

У «Столичної Клініці» ведуть прийом досвідчені лікарі неврологи, вертебрологи і мануальні терапевти, є все необхідне сучасне обладнання. Прийом проводиться за попереднім записом за контактними телефонами!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.