Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Дерматологія

Дерматологія — галузь клінічної медицини, яка займається проблемами шкіри та її придатків. Дерматологія тісно пов’язана з терапією, педіатрією , хірургією, неврології та іншими розділами медичної науки, оскільки прояви з боку шкіри часто супроводжують багатьом захворюванням. Але існує цілий ряд патологій, які мають особливості діагностики і лікування, розповсюдження та профілактики, що дозволило виділити їх у самостійну дисципліну.

Проблемами шкірного покриву, волосся і нігтів займаються фахівці-дерматологи. Крім того, є більш вузькі напрямки дерматології, які вимагають особливих знань і навичок, необхідних для правильного та ефективного лікування хворих.

У «Столичної клініці» працюють кваліфіковані дерматологи, косметологи, трихологи, дерматовенерологи. Всі вони мають великий досвід у своїй галузі і ведуть прийом хворих в сучасних кабінетах, оснащених новітньою апаратурою.

Розділи дерматології

Дерматологія, як і вся медична наука, продовжує розвиватися і поповнюватися новими знаннями. Все це робить можливим відокремити від загальної дерматології декілька вужчих напрямів, до яких відносяться:

 • Мікологія — розділ дерматології, який вивчає грибкові ураження шкіри, нігтів і волосся.
 • Трихологія — зачіпає проблеми волосяного покриву.
 • Дерматокосметології — займається вивченням естетичних проблем шкіри обличчя і тіла.
 • Дерматоонколога — охоплює всі новоутворення шкіри і досліджує їх на предмет злоякісності.
 • Дитяча дерматологія — розглядає шкірні проблеми, характерні для дитячого віку.
 • Геронтодерматологія — вивчає порушення шкірного і волосяного покриву у літніх людей.
 • Хірургічна дерматологія — займається шкірними захворюваннями, які вимагають оперативного втручання, а також включає пластико-реконструктивні операції дефектів шкіри.

Симптоми шкірних захворювань

Симптоматика дерматологічних проблем дуже різноманітна, але хворому слід якнайскоріше відвідати дерматолога при наступних ознаках патології:

 • Зміни кольору та структури шкіри з утворенням висипу. Шкірні висипання можуть мати самі різні прояви, вони супроводжуються сверблячкою, печінням, болем, лущенням, відділенням слизу, гною або крові.
 • Новоутворення на поверхні шкіри.
 • Випадання волосся, зміна структури волосяного стрижня, порушення з боку шкіри волосистої частини голови.
 • Зміни нігтьових пластин — розшаровування, зміна кольору, форми, порушення росту.
Шкірні захворювання можуть супроводжуватися високою інтоксикацією, виснаженням організму, особливо при ураженні великих її ділянок. Специфічні інфекційні захворювання , що супроводжуються характерними шкірними проявами, виділені в особливу групу — венеричні захворювання. Вони вимагають суворої ізоляції хворого, оскільки володіють високим ступенем контагіозності. Хворим призначаються сильнодіючі хіміотерапевтичні препарати, тому ці патології небезпечні для життя людини і фатально позначаються на репродуктивній функції організму і діяльності багатьох інших органів.

Серед травматичних пошкоджень шкірних покривів варто особливо відзначити опіки і відмороження. Вивченням цієї проблеми займається порівняно молода галузь, яка називається комбустіології. Цей розділ медицини об’єднує знання з області хірургії, дерматології, трансплантології та інших напрямків.

Діагностика та терапія дерматологічних недуг в Києві

З метою діагностики дерматологічних проблем використовуються новітні методики і лабораторні реактиви. Для полегшення стану хворих застосовуються спеціальні пристосування, знеболюючі і седативні засоби. Обстеження та визначення причини, що викликала патологію, вимагає використання бактеріологічних методів, вивчення гормонального фону, мікроскопії та біопсії.

Лікування шкірних захворювань нерідко займає тривалий період часу. Хворим потрібна неабияка частка терпіння, при цьому необхідно суворо дотримуватися вказівок свого лікаря. При лікуванні дерматологічних захворювань застосовується як загальне, так і місцеве лікування. Необхідна ретельна гігієна шкіри та її придатків, обробка їх спеціальними складами. Консервативне лікування полягає в прийомі антибактеріальних засобів, гормонів, вітамінів та інших медикаментів.

Чимало шкірних захворювань вимагають оперативного лікування, а саме пластичних операцій з приводу усунення косметичних дефектів. Іноді дефекти можуть мати поширений характер, наприклад, після опіків, тому пластика шкіри стає для хворого життєво необхідною процедурою.

Пацієнти «Столичної клініки» можуть розраховувати на будь-яку допомогу досвідчених фахівців-дерматологів. Всі заходи проводяться в максимально щадному режимі, з використанням найсучасніших засобів, доступних світовій медицині.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.