Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Дифузний отит

Дифузний отит (сін: розлитої) - це запальний процес на шкірі зовнішнього слухового проходу. Причиною запалення є синьогнійна паличка і золотистий стафілокок. Якщо збудником є грибок, то лікарі-отоларингологи виділяють такий отит в особливу форму — отомікоз.

У «Столичної клініці» міста Києва прийом пацієнтів з лор-захворюваннями ведуть кваліфіковані отоларингологи. Прийом за попереднім записом.

Причини

Основними факторами розвитку хвороби є заняття плаванням, волога, тепла навколишнє середовище. Дифузний отит виникає при поширенні запального процесу по шкірі слухового проходу. Це виникає через травматизації слухового проходу, при алергічних реакціях, при мацерації (просякання шкіри рідиною і набухання тканин), а також при порушенні обмінних процесів.

Клінічні симптоми дифузного отиту:

 • свербіж у вусі,
 • гнійні виділення із слухового проходу,
 • виникає інтенсивний біль при натисненні на козелок і при потягуванні за вухо,
 • шкіра зовнішнього слухового проходу набрякла,
 • температура тіла підвищується.
Нерідко дифузний отит протікає, як суха або мокнуча екзема . При сухих процесах у вусі виникає лоскотання, турбує свербіння. Ці відчуття змушують хворого вдаватися до розчісування у вусі, що лише погіршує запальний процес в слуховому проході. Його стінки Інфільтруючі, прохід заповнюється корочками і лусочками епідермісу. Відбувається зниження слуху.

Діагностика розлитого отиту

 

При появі расчесов шкіри посилюється біль, утворюється гнійний ексудат. Процесу хвороби сприяє алергічна схильність або приєднання вторинної інфекції.

Діагноз «дифузний отит» отоларинголог підтверджує за допомогою отоскопії — огляду зовнішнього слухового проходу із застосуванням спеціальних інструментів.

Лікування дифузного отиту

При дифузному отиті лікар призначає вушні краплі, що містять антибіотик і знеболюючі препарати. Антибіотик всередину або внутрішньом’язово при цьому захворюванні призначається пацієнтам зі зниженим імунітетом або цукровим діабетом. При своєчасному зверненні за медичною допомогою лікування протікає швидко. Рідкісне ускладнення-злоякісний зовнішній отит — може розвинутися у хворих з імунодефіцитом.

При мокнучих процесах лікар проводить промивання слухового проходу антисептичними теплими розчинами. При утворенні на поверхні кірочок терапія дифузного отиту проводиться за принципом лікування сухих процесів — розм’якшення кірки аплікаціями мазей, які призначить лікар.

Приглухуватість

Профілактика

Захворювання на гострий зовнішнім дифузним отитом часто виникає в період літнього відпочинку на берегах водойм і морських узбережжях. Тому отоларингологи радять людям зі схильністю до запальних хвороб вуха, уникати попадання води у вуха. Для цього потрібно всього лише перед купанням закрити слуховий прохід ваткою, змоченою вазеліном. І постарайтеся не пірнати. Якщо вода все ж таки потрапила в вухо, необхідно висушити слуховий прохід феном.

Але навіть тим, хто не схильний до захворювань вух, напередодні купання не рекомендується чистити вуха ватяними паличками, тим більше колупати у вухах голками, ключами та іншими предметами. Будь незначне пошкодження шкіри збільшує ризик захворіти після купання дифузним отитом.

Досвід медиків «Столичної клініки» допомагає успішно лікувати отит і інші види лор-захворювань без ускладнень для пацієнта. Ведеться попередній запис на прийом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.