Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Дискінезія жовчних шляхів

Дискінезія жовчних шляхів являє собою цілий комплекс розладів, пов’язаних з жовчовивідної системи, які визначені порушеннями рухової функції жовчних проток і міхура. У хворих може спостерігатися або недостатнє, або надмірне скорочення жовчного міхура.

Отримати максимально докладну консультацію по дискінезії жовчних шляхів і підібрати ефективний курс лікування Вам допоможуть досвідчені гастроентерологи «Столичної клініки» в Києві.

Основні причини появи дискінезії

Дискінезія жовчних шляхів і жовчного міхура є психосоматичним захворюванням, де стартовим механізмом вважаються психотравмуючі ситуації, а також особистісні глибинні конфлікти. Проблема полягає в тому, що стресові ситуації і негативні емоції впливають на сам жовчний міхур і його рухову активність. Зокрема, зменшується вироблення жовчі, яка починає застоюватися. Слід зауважити, що у пацієнтів, найчастіше, є всілякі професійні, сексуальні і сімейні труднощі. Суттєву роль у розвитку цієї хвороби може грати порушення нервової регуляції, зміни ступеня внутрішніх гормонів, клімакс, погане функціонування надниркових залоз, яєчників та інших ендокринних залоз.

У разі наявності у хворого вираженої астенії, схильності до малорухливого способу життя і нераціонального харчування з значними інтервалами між вживанням їжі відносно часто визначається гипокинетическая різновид дискінезії (скорочувальна занижена активність). В якості етіологічних факторів, крім психогенних розладів, фахівці виділяють харчову алергію. Варто відзначити, що дискінезія здатна приєднуватися до жовчнокам’яної хвороби і холециститу. Що стосується гіперкінетичної форми (високої скорочувальної активності), то вона може з’являтися рефлекторно при коліті, виразкової хвороби, апендициті та інших захворюваннях.

Нерегулярне і занадто часте харчування, систематичне вживання в їжу спецій, які викликають подразнення слизової оболонки травного тракту, надмірна любов до гострих страв — усе це сприяє появі гіперкінетичної дискінезії жовчних шляхів.

Крім цього, глистові і паразитарні інфекції, що вражають травний тракт, часто протікають з сильно вираженими проявами дискінезії.

Головні ознаки дискінезії жовчних шляхів

При дискінезії пацієнти, часто, скаржаться на хворобливі відчуття в правому підребер’ї. Біль може мати невизначений характер, бути ниючий, тупий, іноді «віддавати» в праву лопатку, праве плече, тривати від кількох годин до декількох днів. Подібні ознаки властиві гіпокінетичній дискінезії. У разі гіперкінетичної діскінензіі жовчних шляхів болі є переймоподібними і гострими, в більшості випадків, короткочасними. Вони здатні посилюватися після прийому їжі, особливо гострої і жирної. Часто спостерігається гіркота в роті. Що стосується психіки, то у пацієнтів, які страждають від дискінезії, переважають симптоми фізичної та емоційної слабкості, депресії. Пацієнти можуть скаржитися на регулярну втома, розлади апетиту і сну, поганий настрій, у жінок з’являються проблеми з менструальним циклом, у чоловіків зменшується статевий потяг. У деяких ситуаціях напад жовчної кольки може супроводжуватися відчуттям посиленого серцебиття або, навпаки, зупинки серця, відчуттям страху, оніміння в ногах і руках і пр.

Якщо у Вас спостерігаються вищеописані симптоми, записуйтеся на прийом до гастроентеролога «Столичної клініки» в Києві, щоб отримати якісну та своєчасну допомогу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.