Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Ендометріоз кишечника

Ендометріоз кишечника характеризується розростанням слизової оболонки кишкової стінки з формуванням тканини, схожої на ендометрій — внутрішню оболонку, вистилає жіночі статеві органи. Зазвичай процес лише нагадує ендометріоз, тому більш точним є назва — ендометріоїдная гетеротипія. У процес найчастіше залучається стінка прямої і сигмовидної кишки, нерідко патологія охоплює весь товстий кишечник.

Ендометріоз кишечника є сферою вивчення лікаря-проктолога. У «Столичної клініці» працюють досвідчені фахівці, неодноразово стикалися з подібними випадками. Жінці з такою патологією краще своєчасно звернутися за допомогою до грамотного фахівця. Прийом колопроктолога ведеться за попереднім записом у зручний для пацієнта час.

Причини захворювання

Ендометріоз кишечника являє собою останню стадію розростання ендометріоїдних тканини. Патології передує розростання тканини такого ж типу у внутрішніх жіночих статевих органах — це генітальний ендометріоз. Зовнішній ендометріоз виникає при поширенні процесу на зовнішні статеві органи. Поразка кишок, очеревини та інших органів малого таза і черевної порожнини характеризує початок екстрагенітального ендометріозу.

Найбільш вірогідною вважається гормональна теорія виникнення захворювання. Вчені вважають, що патологічний процес провокується гормональним дисбалансом, пов’язаних з порушенням діяльності гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи.

Ендометріоїдная тканина чутлива до змін гормонального статусу, тому будь-які зрушення в ту або іншу сторону викликають реакцію з боку патологічно разросшейся тканини. При різних стадіях менструального циклу зміни зачіпають аномально разросшуюся тканину кишечника. При цьому з’являються ознаки, характерні для даної патології. Крім того, заміщення нормальної тканини кишкової стінки на тканину, чужорідну для цієї зони, призводить до того, що страждає функція самого кишечника, а саме травлення, просування калових мас і т.д. Звідси і складається характерна клінічна картина.

Симптоми ендометріозу кишечника

У 20-30% хворих симптоми виражені дуже бідно, але в більшості випадків патологія має певні прояви. Найбільш виражена картина перед настанням менструації. При цьому виникають болі в животі, позиви до дефекації, проноси або запори. Іноді з’являється симптоматика кишкової непрохідності, виділення крові і слизу з калом, здуття живота, нудота і блювота.

Одночасно з кишковими проявами спостерігаються порушення з боку самого менструального циклу — нерегулярні місячні або їх тривала відсутність, мізерне виділення крові при менструації.

Діагностиці захворювання допомагають ендоскопічні та рентгенконтрастні методики. Вони допомагають диференціювати захворювання від інших, схожих по клініці патологій. Найбільш чітку картину дає біопсія зміненої тканини з гістологічним її дослідженням, на якому визначається наявність ендометріозу.

Лікування патології

Терапія полягає в оперативному втручанні за відсутності ефективності консервативних методів протягом більш ніж 6 місяців, тому тривалий перебіг захворювання може спровокувати злоякісне переродження тканин.

Операція полягає в висічення ендометріоїдних шару при поверхневому розростанні. Якщо процес торкнувся всю товщу кишкової стінки, то проводиться радикальна операція з резекцією ділянки кишечника. У післяопераційний період важливо запобігти нове розростання аномальної тканини. У цей час застосовується масивна гормональна терапія.

«Столична клініка» надасть пацієнтам всі можливі засоби для лікування від цього захворювання. Досвідчені колопроктології використовують всі свої знання і досвід, щоб знайти прийнятне лікування для швидкого одужання пацієнта.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.