Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Флегмонозна ангіна (гострий паратонзиллит)

Флегмонозна ангіна (син.: паратонзиллит гострий) — це гостре гнійне запалення клітин навколо мигдалин, яке найчастіше виникає як ускладнення через 1-3 дні після початку лакунарній або фолікулярної ангіни.

У більшості випадків при флегмонозно ангіні або гострому паратонзиллит запальний процес є одностороннім. Вікова група 15-40 років найбільш схильні до цього захворювання, діти до 15 років рідко страждають цією формою ангіни, а діти до 6 років практично ніколи.

Причиною розвитку гострого паратонзілліта є гноєтворні мікроорганізми, які проникають в тканини з глибоких лакун піднебінної мигдалини, яка перебуває в збудженому стані або при порушеній цілісності.

Отоларингологи в Києві розрізняють три види флегмонозно ангіни: набрякла, абсцедирующая і інфільтративна. По суті це лише три стадії одного захворювання, який завершується абсцесом. Однак у деяких випадках захворювання може припинитися на одній із перших двох стадій. Найбільш поширеним місцем локалізації гострого паратонзілліта є область верхнього полюса мигдалини, але можливі варіанти розташування в області задньої дужки, або в заміндалінном просторі.

Кожен ЛОР-лікар в Києві знає основні симптоми флегмонозно ангіни: різкі болі з одного боку горла, зміна голосу, невиразна мова, нахил голови в бік або вперед від ураженої сторони. У скронево-нижньощелепного суглоба з боку запального процесу може виникати біль, тому хворий не здатний розкрити рот широко. У роті спостерігається рясне слиновиділення, неприємний запах з рота, нагадує запах ацетону. Загальний стан хворого характеризується середньою тяжкістю, температура тіла підвищується до 40 градусів, спостерігається розбитість, слабкість, сильний головний біль, болі в грудині, суглобах, при пальпації відчувається збільшення і болючість лімфатичних вузлів.

В залежності від місця розташування флегмонозно ангіни можливі такі варіанти припинення патологічного процесу:

 1. Самостійне розтин в порожнину рота через стоншену капсулу. У цьому випадку виникає ускладнення у вигляді гострого паренхіматозного тонзиліту , з проривом гною в порожнину рота і розплавленими тканинами мигдалин.
 2. Проникнення гною в парафарінгеальний простір через бічну стінку глотки. Такий сценарій небезпечний серйозними ускладненнями — сходження інфекції в стравохід, сходження інфекції до основи черепа, проникнення в м’язові простору.
 3. Загальне інфекційне зараження в результаті поширення тромбів з інфекцією по напряму від внутрішнього крилонебного сплетення до загальної лицьової вени, і далі до внутрішньої яремної вени.

Лікування аналогічно лікуванню герпетичної ангіні в Києві (тонзиліт) та має призначатися отоларингологом. Для нормалізації температури тіла в перші дні хвороби потрібно дотримуватися постільного режиму. Крім медикаментозних препаратів, які прописуються суворо за індивідуальними показниками і ступеня хвороби, пацієнту рекомендовано багате вітамінами харчування, рясне пиття. Пацієнти, що страждають на ревматизм і порушеннями в роботі нирок, повинні приймати антибіотики незалежно від ступеня тяжкості ангіни і форми.

Найбільш небезпечними ускладненнями флегмонозно ангіни є:

 • Ревматизм,
 • Орхіт ,
 • Холецистит,
 • Нефрит,
 • Менінгіт,
 • Гострий ларингіт,
 • Отит,
 • Набряк гортані,
 • Флегнома шиї,
 • Гострий шийний лімфаденіт,
 • Парафарінгеальний абсцес.

Отоларинголог у Києві призначить додаткові заходи для запобігання повторного загострення та подальшої профілактики ангіни. Пам’ятайте, що самолікування може обернутися плачевними наслідками, тому не можна ігнорувати візити до ЛОР-лікаря і його рекомендації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.