Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Герпетична ангіна (герпетичний тонзиліт)

Герпетична ангіна або герпетичний тонзиліт — це найпоширеніша форма хвороби слизової оболонки рота. Збудник — вірус Коксакі — проникає і поширюється в організмі людини, як і інші віруси. Хоча основним природним резервуаром для вірусів є людина, зараження може відбуватися і від тварин.

Герпетична ангіна передається:

Повітряно-крапельним шляхом,

Фекально-оральним,

Контактним,

Побутовим шляхом.

Згідно зі спостереженнями отоларингологів в Києві, герпетичний тонзиліт носить сезонний характер, тому поширення вірусів припадає на літньо-осінні місяці.

Серед основних симптомів герпетичної тонзиліту виділяють такі:

 • Головний біль ,
 • Підвищена температура,
 • Болі в животі,
 • Блювота,
 • Судоми,
 • Висипання на м’якому небі чи на стінці глотки.

Як правило, інкубаційний період триває 7-14 днів. За першими ознаками захворювання нагадує грип, спостерігається зниження апетиту, слабкість, дратівливість. Через деякий час виявляється біль у горлі і рясне виділення слини. Пізніше на язику, піднебінні, мигдалинах і глотці виникають бульбашки з серозним речовиною. Зазвичай ці висипання оточені герпетическим поразкою у формі овалу або кола. В процесі одужання уражену ділянку покривається підсохлій скоринкою. У деяких випадках можливі виразки або нагноєння пухирців. При складних формах герпетичної ангіни можуть виникати діарея, блювота, нудота. Дуже часто герпетична ангіна супроводжується різкими болями в області живота, що виникають в результаті міалгії діафрагми хворого.

Якщо вчасно не виявити і не зайнятися лікуванням герпетичного тонзиліту у Києві можуть виникнути серйозні ускладнення:

 • Енцефаліт,
 • Менінгіт,
 • Міокардит.

Для діагностування герпетичної ангіни в Києві необхідно здати ряд серологічних і вірусологічних аналізів. Досвідчений отоларинголог в першу чергу візьме на аналіз зразок глоткового змиву. Через пару днів після початку хвороби береться спеціальна сироватка. Найбільш інформативним методом діагностики під час вірусного захворювання є імунофлюоресценція.

Для підтвердження діагнозу після першого огляду отоларинголога призначається дослідження крові на наявність вірусу Коксакі, загальний аналіз крові та проведення серологічних реакцій. Крім цього, ЛОР-лікар в Києві зверне увагу на сезонність хвороби, вік пацієнта, вид ураження ротової порожнини.

Досвідчений отоларинголог у Києві призначить симптоматичне лікування. У перші дні доктор прописує антибіотики, що володіють спеціальними гипосенсибилизирующая властивостями. В залежності від індивідуальних показників можуть призначатися спеціальні препарати у формі мазей. Курс лікування звичайно не перевищує 12-14 днів, а при необхідності для кращого загоєння слизової оболонки призначається місцева терапія — зрошення лікарськими рідинами або аерозолями.

Щоб уникнути зараження необхідно вживати профілактичні заходи, які не відрізняються від інших методик для боротьби з вірусними інфекціями ротової порожнини. Хворого необхідно ізолювати для дотримання постільного режиму, що дозволить зберегти сили пацієнта та попередити розповсюдження захворювання в межах житла або поліклініки. Через 7-8 днів хворому можна контактувати з іншими людьми. Обов’язково потрібно дотримуватися рекомендацій ЛОР-лікаря, вчасно приймати лікарські препарати і проходити всі призначені процедури. Ангіна характеризується серйозними наслідками, уникнути яких можна за допомогою своєчасного звернення до лікаря і дотримання рекомендацій щодо лікування і профілактики.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.