Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Гіперпролактинемія

Гіперпролактинемія являє собою захворювання, пов’язане із збільшенням концентрації пролактину в крові. Цей гормон, поряд з фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів, виробляється в гіпофізі — своєрідному «диригента» ендокринної системи. Він контролює роботу всіляких залоз внутрішньої секреції — надниркових залоз, щитовидної залози, яєчок і яєчників, за допомогою вироблення необхідних гормонів.

Запишіться на пієм в «Столичну Клініку» для проходження лікування та діагностики гіперпролактинемії.

 

Ознаки гіперпролактинемії

Збільшення в крові рівня пролактину може проявлятися різними способами. Для жінок характерні повна відсутність або затримки місячних, недостатність II фази під час менструального циклу, виділення молока або молозива з молочних залоз, а також порушення овуляції. Як результат, у жінок через порушення менструального циклу може почати розвиватися безплідність. Що стосується чоловічого організму, то в ньому надлишок пролактину провокує зниження рівня тестостерону, що зменшує лібідо (інтерес до статевого життя), розвивається безплідність та імпотенція. Запишіться на прийом до гінеколога в «Столичної клініці» в Києві і отримаєте якнайшвидше своєчасну та кваліфіковану допомога!

Діагностика гіперпролактинемії

В першу чергу, обстеження починається з збору гінекологічного та загального анамнезу, а також ретельного терапевтичного дослідження. Крім того, значна увага приділяється стану наднирників і щитоподібної залози. Важливим моментом в діагностуванні гіперпролактинемії вважається обчислення концентрації в крові цього гормону. Необхідно проконтролювати зміна ступеня пролактину в динаміці, щоб виключити транзиторну форму гіперпролактинемії. Але визначенням рівня обмежуватися не варто — треба також обчислити концентрацію статевих і гонадотропних гормонів.

У «Столичної клініці» в Києві гіперпролактинемія діагностується за допомогою функціональних проб, для здійснення яких використовується церукал та парлодел. При функціональній гіперпролактинемії рентгенологічна картина не надто відрізняється від норми. Варто врахувати, що на рентгенограмі черепа при анатомічно певному захворюванні спостерігається збільшення турецького сідла, симптоми його склерозирования, погіршення цілісності контурів входу в нього.

На сьогоднішньому етапі в діагностуванні гіперпролактинемії велике значення має КТ та МРТ головного мозку.

Як виконується лікування гіперпролактинемії

З метою лікування функціональної гіперпролактинемії використовуються агоністи дофаміну. Також у добовій дозі призначають парлодел в обсязі однієї чверті таблетки, регулярно збільшуючи дозування до трьох-чотирьох таблеток на день. Щоб стимулювати овуляцію, можна застосовувати кломіфен. До засобів останнього покоління, які позбавлені будь-яких побічних ефектів, можна віднести Достинекс і Норпролак. Слід зауважити, що мікроаденоми гіпофіза здатні регресувати або повністю зникати під впливом Достинексу або Норпролаку. Для цього представлені препарати призначають тривалими курсами, триваючими навіть після нормалізації ступеня пролактину в крові.

Хірургічному лікуванню підлягає макроаденоми гіпофіза. Зниження рівня пролактину при ефективно виконаної операції спостерігається вже через дві години після оперативного втручання. Крім хірургічного та консервативного методів лікування на сьогоднішній день використовується іонізуюче випромінювання. Такі методики надають можливість уражений гіпофіз локально опромінити, не зачіпаючи довколишні тканини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.