Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Гнійний середній отит (гострий і хронічний)

Гнійний середній отит (гострий і хронічний) Гнійний отит середнього вуха — тривале запалення, що характеризується епізодичним або постійним витіканням гною, прогресуючим зниженням слуху і наявністю стійкої перфорації в барабанної перетинки.

У «Столичної клініці» м. Києва кваліфіковані ЛОР лікарі проводять комплексне обстеження і призначають ефективне лікування гострого гнійного середнього отиту, гаймориту , ангіни, мононуклеозу.

Хронічний гнійний середній отит широко поширений серед пацієнтів будь-якого віку, але більше половини діагностованих випадків припадає на дітей. За статистикою, захворювання відзначено у 1% населення, і частота виявлення нових випадків діагностування гнійного отиту не знижується.

Типи отиту, діагностика

У залежності від ступеня відбуваються запальних змін отоларингологи розрізняють 3 форми хронічного середнього отиту — епітимпаніт, мезотимпаніт і епімезотімпаніт. Найменш складною вважають мезотимпаніт, при якому запалення поширюється тільки на слизову оболонку середнього вуха. У процесі двох інших форм захворювання запалення переходить на кісткові структури у середньому вусі. Може розвинутися карієс кісткових стінок в барабанної порожнини, часто утворюються холестеатоми — пухлиноподібні утворення, що руйнують структуру середнього вуха. Небезпека зазначених форм хронічного отиту складається в можливих ускладненнях, в тому числі внутрішньочерепних.

Діагностувати гнійний середній отит можна в ході оториноларингологічній дослідження. ЛОР-лікар проводить огляд пацієнта, призначає комп’ютерну томографію пазух носа і досліджує слух. Необхідність дослідження порожнини носа обумовлена важливістю вільного носового дихання для нормальної роботи середнього вуха.

Симптоматика

В отоларингології гострий гнійний середній отит характеризують різними симптомами, залежно від стадії перебігу. На стадії інфільтрації пацієнти скаржаться на біль у вусі, віддає у вухо і потилицю. Знижується слух, виникає відчуття закладеності і наявності чужорідного тіла у вусі. Може підвищитися температура, виникає слабкість і озноб. При отоскопії ЛОР лікар відзначає відсутність світлового конуса, випинання барабанної перетинки.

На стадії перфорації порушується цілісність барабанної перетинки, біль знижується, загальний стан поліпшується. При отоскопії лікар відзначає перфорацію у формі щілини, потовщену і набряклу барабанну перетинку, наявність гнійних мас з кров’яними включеннями. На стадії одужання дренаж барабанної порожнини нормалізується, слух відновлюється, гнійно-запальний процес завершується. ЛОР лікар спостерігає процес рубцювання перфорації барабанної перетинки, пацієнт почуває себе добре.

Лікування в «Столичної клініці»

Слід підкреслити, що лікування гнійного середнього отиту проходить з обов’язковим хірургічним втручанням. Медикаментозна терапія призначається пацієнту для зняття загострення і в якості підготовки до операції. До підготовчих процедур також відносять корекцію викривлення перегородки в носі і призначення курсу лікування хронічного вогнища інфекції при тонзиліті і синуситі.

Хірургічне лікування при епітимпаніті націлене на санацію вогнища інфекції, виключення можливих ускладнень, збереження і поліпшення слуху пацієнта. При мезотімпаніте хірургічне втручання проводять для закриття перфорації в барабанної перетинки за допомогою тканин пацієнта (хрящів). Особливість майбутньої операції можна уточнити у ЛОР-лікаря.

У «Столичної клініці» в Києві отоларингологи проводять лікування отиту за допомогою спеціальної мікроскопічної техніки і мікроінструментарію. Щодня проводяться операції на вусі, в тому числі, лікування гнійного отиту. Прийом пацієнтів ЛОР-лікарем проводиться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.