Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Гостра ангіна

Гостра ангіна (гострий тонзиліт ) — це інфекційна хвороба, яка протікає із запаленням мигдалин і відповідних лімфатичних вузлів.

Для кваліфікованої допомоги можна звернутися до лікаря отоларинголога в «Столичної клініці», записавшись на прийом по телефону.

Враховуючи, що симптоматика ангіни, дифтерії та інших захворювань ЛОР-органів часто схожа, необхідний діагноз кваліфікованого фахівця, тільки тоді лікування буде ефективним, без ускладнень. Своєчасно діагностувати гостру ангіну дуже важливо.

 

У більшості випадків (до 80-90%) причиною появи ангіни вважають бактерії стрептококи. Джерелом інфекції буде людина, заражений різними формами стрептококових захворювань.

Як передається хвороба?

Поширення стрептококів складно придушити, оскільки вони передаються повітряно-крапельним шляхом. Такий варіант передачі бактерій і обумовлює зараження ослаблених людей, які знаходяться в умовах тісного і тривалого контакту з джерелом інфекції.

Можливо, виникнення гострої ангіни і при вживанні продуктів (молока, м’ясного фаршу, варення, овочів, компоту, киселю, картопляного пюре), якщо до них мали відношення особи, заражені гнійничкові ураженнями на шкірі, викликаними стрептококками.

Воротами інфекції та осередком розмноження бактерій вважають мигдалини. З вогнища стрептокок може далі поширюватися по кровоносних і лімфатичних судинах, що загрожує ускладненнями — запаленням середнього вуха, абсцесом, міокардитом, ревматизмом і ін

Сприйнятливість людей різного віку до ангіні становить приблизно 10-15%, але частіше гостра фолікулярна ангіна зустрічається у людей до 30 років.

Симптоми гострої ангіни

Інкубаційний період у разі гострої ангіни становить до 2 діб. Недуга починається різко — виникає озноб і раптова слабкість, тривалий біль у голові та суглобах, а ще відчувається біль при ангіні в горлі під час їжі і пиття.

Озноб може пропасти за 15-30 хвилин, після виникає відчуття жару. У цей момент температура тіла піднімається в межах 38-39С. Спочатку дискомфорт у горлі турбує тільки в процесі ковтання, потім біль поступово збільшується, не припиняється, досягаючи максимуму на другу добу.

Досвідчені ЛОР-лікарі «Столичної клініки» в Києві відзначають збільшення при ангіні углочелюстних лімфатичних вузлів.

Також при огляді ротової порожнини відмічено сильне почервоніння піднебінних дужок, язичка, мигдаликів, на останніх можуть бути видні гнійнички.

Постановка діагнозу ангіни — серйозне рішення, яке прийматиме повинен виключно лікар. У будь-якому випадку, для ангіни не властиві такі ознаки, як: набряк шиї, висипання на шкірі, нежить і кашель, раптове запалення повік і слизової очей, різкий набряк ротоглотки, поширення нальоту далеко за межі мигдаликів, лихоманка понад 5 днів, болі в животі .

Досвідчений отоларинголог у Києві направить пацієнта на бактеріологічне дослідження мазка, взятого з мигдалин. Після того, як збудник захворювання буде виявлений, лікар призначить оптимальний курс лікування.

Лікування гострої ангіни

Варто врахувати, що гостра ангіна вимагає ізоляції пацієнта, і лікування проходить із застосуванням антибіотиків (часто, але не завжди). У період лихоманки пацієнтові призначається рясне пиття кімнатної температури. Жарознижуючі засоби варто приймати, якщо температура тіла хворого більше 39С.

При гострій ангіні рекомендований постільний режим, який потім переходить в напівпостільний і домашній. За переболілими гострої ангіною встановлюється медичний нагляд на 1 місяць, проводиться перевірка крові і сечі, а при необхідності — ЕКГ . Це не надає особливих труднощів, але допомагає уникнути серйозних ускладнень нервової і серцево-судинної систем.

Отоларингологи в «Столичної клініки» в Києві проводять ефективне лікування не тільки ангіни, але і отиту, мононуклеозу, інших захворювань в області ЛОР-органів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.