Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Гострий середній отит

гострий середній отит

Гострий середній отит — це лор-захворювання, гострий запальний процес в повітроносних порожнинах середнього вуха. Середній отит при інфекційних захворюваннях не призводить до втрати слуху, але гнійний середній отит призводить до руйнування морфофункціональних структур середнього вуха. Тому при появі перших симптомів даного захворювання необхідно звернутися за допомогою до отоларинголога .

У Києві своєчасну та кваліфіковану допомогу при отитах надають фахівці «Столичної клініки». На прийом до ЛОР-лікаря можна цілодобово записатися по телефону.

Причини виникнення

Збудниками захворювання гострого та середнього отиту найчастіше є пневмококи, стафілококи і інші патогенні бактерії. Коли виникає вірусне або бактеріальне запалення слизової оболонки носа або глотки, то при кашлі та чханні, бактерії через слухову трубу потрапляють в середнє вухо. І там починається гострий запальний процес.

Гострий середній отит найчастіше стає ускладненням при інфекційних захворюваннях або при запальному процесі в верхніх дихальних шляхах.

При скарлатині отит протікає з сильними болями в вусі, рясним плином гною, підвищеною температурою. При грипі на барабанній перетинці утворюються бульбашки, це призводить до вірусного отиту — бульозний середнього отиту вуха.

Симптоми захворювання

У початковій стадії гострого середнього отиту виникають:

біль у вусі;

зниження слуху;

гул і шум у вухах;

підвищення температури тіла до 39 градусів.

Через два-три дні настає друга стадія захворювання, при якій з вуха з’являється гній, біль у вусі стихає, температура знижується, але закладеність і зниження слуху не проходять.

У дітей при захворюванні гострим середнім отитом спостерігається різке підвищення температури до 40 градусів, а також шлунково-кишкові розлади.

Якщо вчасно не розпочати лікування гострого середнього отиту, захворювання загрожує перейти в гнійний середній отит. І якщо не відбудеться вихід гною через барабанну перетинку, то поширення інфекції почнеться в порожнині черепа, що загрожує розвитком менінгіту, парезу лицьового нерва, сепсисом і абсцесом мозку.

Діагностика

Лікар-отоларинголог діагностує гострий середній отит при обстеженні вуха. Також для постановки діагнозу в «Столичної клініці» використовується ендоскопічне обладнання, за допомогою якого можна спостерігати процес, що відбувається в порожнині між барабанною перетинкою і внутрішнім вухом.

Аудіометр та тімпанометр — це спеціальні прилади, за допомогою яких визначається цілісність барабанної перетинки, рухливість слуховий системи та відновлення слуху після лікування.

Лікування

Лікар призначить антибактеріальну терапію, для відновлення функції слухової труби необхідно закапувати в ніс судинозвужувальні краплі. Полегшити біль у вусі і прискорити процес гноетечения допоможуть краплі у вуха і зігрівальні компреси.

Якщо не відбувається перфорація, то для виходу гною лікар призначить парацентез — прокол барабанної перетинки.

Для повного відновлення слуху використовується пневмомасаж барабанних перетинок і продування слухових труб.

При гострому середньому отиті неприпустимо самолікування. Особливо небезпечно закопувати в вуха різні народні засоби — окремі препарати роблять на слухові рецептори токсичну дію, а спиртові краплі протипоказані при перфорації.

Лікування при гострому середньому отиті може призначити тільки лікар-отоларинголог. Медичні кадри «Столичної клініки» в найкоротші терміни допоможуть справитися із захворюванням, щоб гострий середній отит не перейшов в серйозні ускладнення. Прийом ЛОР-лікаря проводиться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.