Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Інфекційна ангіна (вірусна)

Інфекційна, або вірусна ангіна — найбільш часто відзначається у дітей віком до року. Враховуючи, що захворювання зараховане до небезпечних, постановкою діагнозу і призначенням медикаментозних засобів повинен займатися виключно досвідчений отоларинголог.

У «Столичної клініці» в Києві діагностика і терапія інфекційної ангіни проводиться кваліфікованими лікарями, тут же на допомогу приходить сучасне лабораторне та фізіотерапевтичне обладнання.

Успішно проводиться лікування не тільки ангіни, але і аденоїдів, гайморитів, отитів та інших ЛОР-захворювань.

Перебіг захворювання

Вірусна ангіна — інфекційне захворювання. Малюк стає примхливим, виникає жар і біль у горлі, яка тільки посилюється. Враховуючи, що малюкові боляче ковтати, він починає відмовлятися від прийому їжі і пиття. При перших же симптомах терміново потрібно звернутися до ЛОР лікаря, самолікування неприпустимо з тієї причини, що симптоми схожі з найнебезпечнішими хворобами — дифтерію та мононуклеозом. Ангіна при інфекційному мононуклеозі вимагає негайної госпіталізації. Тільки досвідчений отоларинголог зможе визначити вірний діагноз, грунтуючись на візуальному огляді і отриманих лабораторних даних.

Причини виникнення інфекційної ангіни і клінічна картина

Причиною виникнення вірусної ангіни часто стають аденовіруси, вірус Коксакі А і В, вірус грипу. При фарінгоскопіі протягом аденовірусної та грипозної ангіни визначається дифузна гіперемія слизової оболонки в глотці, а також важкий загальний стан, як і при більшості вірусних захворювань.

Інкубаційний період вірусу триває від 2 днів до 2 тижнів.

Інфекційна ангіна зарахована до захворювань високого ступеня заразність, так як вона передається і через повітряно-крапельний, і через фекально-оральний шлях.

До підвищення температури і болю в горлі приєднується біль у животі та голові, блювота і пронос. В області неба і на дужках, а іноді і на мигдалинах виникають невеликі червоні пухирці. Через пару днів бульбашки зникають, але іноді везикули тримаються на мигдалинах більше місяця. У крові відбувається легка лейкопенія, рідше лейкоцитоз.

Найнебезпечнішим ускладненням в такій ситуації вважають серозний менінгіт.

Лікування вірусної ангіни

Антибіотики в ході лікування інфекційної ангіни не використовуються. Коли діагностовано ангіна інфекційна, лікування буде особливим. Застосовують парацетамол, регулярні полоскання антисептичними засобами, а також використовуються інтерферонового препарати, в раціоні харчування потрібно додати продукти, що містять великі дози вітаміну С.

За хворою дитиною обов’язковий ретельний догляд. Лікар наказує постільний режим, регулярне провітрювання приміщення з обов’язковою вологим прибиранням. Харчування неодмінно повинне бути різноманітним і повноцінним, їжа повинна містити оптимальну кількість вуглеводів, вітамінів і білків. Рідина дуже важлива для організму в цей період, оскільки з жаром організм втрачає багато вологи. Слід урізноманітнити питний режим соками, чаєм, компотами кімнатної температури.

Потрібно пам’ятати про ретельну гігієну в області ротової порожнини, адже бактерії можуть посилити ситуацію.

Полоскання горла антисептичними розчинами допоможе звільнити тканини від слизу і гнійних утворень. Для полоскань беруть не тільки розчин медикаментозних засобів, але і відвар ромашки.

Отоларинголог неодмінно пояснить, як саме і скільки разів на день проводити обробку порожнини рота, як проводити лікування вірусної ангіни і правильно доглядати за дитиною. Після одужання дитина повинна деякий час спостерігатиметься лікуючим лікарем для запобігання можливих ускладнень. ЛОР лікарі «Столичної клініки» успішно проводять лікування відомих захворювань, записатися на прийом можна за телефоном на зручний час.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.