Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Катаральний середній отит (Секреторний)

Катаральний середній отит (Секреторний)

Катаральний отит середнього вуха являє собою одну із стадій гострого запального процесу, званого в отоларингології отитом. Гостре запалення не обмежується барабанною порожниною, в процес втягується слухова труба і комірки соскоподібного відростка, іншими словами, всі області середнього вуха. Гострий середній отит характеризується вираженою стадійністю. ЛОР-лікарі називають катаральну, гнійну і репаративну фази отиту.

У «Столичної клініці» в Києві є все необхідне сучасне обладнання, за допомогою якого діагностують і лікують двосторонній катаральний середній гострий отит, мононуклеоз, фронтит, ангіну та інші захворювання ЛОР-органів.

Серед пацієнтів з патологією ЛОР-органів середній отит гострого характеру (ВЗГ) діагностують у 30% випадків. Перебіг захворювання залежить від етіології, специфіки морфологічних проявів, сукупності певних чинників, функціональних розладів. До ускладнень при безграмотному лікуванні катарального отиту відносять парез лицьового нерва, сепсис, розвиток внутрішньочерепних ускладнень. Гострий середній катаральний отит займає другу позицію в генезі ускладнень серед відомих захворювань вуха.

Діагностика

У фазі гострого катарального запалення ЛОР-лікар відзначає повнокров’я судин слизової оболонки в середньому вусі з причини значного пониження тиску в його порожнинах. При огляді видно асептичне запалення слизової середнього вуха та освіта серозного ексудату. Гній заповнює барабанну порожнину, тому аутофония не турбує пацієнта. Наростає шум у вусі, звуковосприятие знижується, виникає відчуття закладеності носа. Домінуючим симптомом стає сильний біль, викликана накопичення гною і сдавливанием больових рецепторів. При отоскопії отоларинголог спостерігає гіперемійовану і потовщену барабанну перетинку.

Симптоматика

Основними симптомами, за якими діагностують катаральний середній отит, є болі, відчуття закладеності і шум у вусі. Біль наростає, спостерігається в глибині вуха й віддає в зуби, потилицю і скроню. Біль може бути різною: пульсуючою, колючої, ниючий і свердлувальної, а її посилення відбувається при ковтанні, чханні, сяканні і кашлі. Якщо секреторний отит проходить на тлі загального інфекційного захворювання, температура різко підвищується. При огляді лікар виявляє почервоніння барабанної перетинки, при торканні її ватним тампоном пацієнт відчуває різкий біль. У крові відзначають реактивні запальні зміни (підвищення ШОЕ, лейкоцитоз).

Лікування в «Столичної клініці»

На будь-якій з стадій ВЗГ, включаючи правобічний гострий катаральний середній отит, особливу увагу отоларинголог приділяє відновленню функцій слухової труби. Для цього пацієнтові призначають судинозвужувальні краплі в ніс, продування слухової труби, катетеризацію, топічні глюкокортикоїди. Також призначають лікування недуг, які стали причиною тубарной дисфункції. Це може бути хронічний назофарингіт, гострий риніт, синусит , аденоїдит та інші захворювання, що ведуть до інфекційно-алергічного запалення в зоні глоткового гирла в слуховий трубі. У відсутність лікування може розвинутися рецидивуючий середній отит.

Найчастіше ЛОР-лікарі призначають такі препарати при діагностиці секреторного отиту:

1. Знеболюючі засоби;

2. Судинозвужувальні краплі для носа;

3. Антибіотики.

Малоефективні при лікуванні захворювання муколітики та протинабрякова терапія, призначувані перорально.

У «Столичної клініці» м. Києва прийом пацієнтів проводять висококваліфіковані ЛОР лікарі. Наявність повного спектру медичного обладнання дозволяє встановити точний діагноз і провести ефективне лікування катарального отиту та інших захворювань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.