Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Лікування дисбактеріозу

Дисбактеріоз — захворювання, пов’язане з якісним і кількісним дисбалансом в нормальному видовому складі кишкових та шкірних бактерій. Лікування дисбактеріозу — це цілий комплекс заходів, спрямований на відновлення природної бактеріальної середовища організму, його внутрішнього балансу. Насамперед важливо правильно діагностувати хворобу.

Для цього можна записатися до гастроентеролога в «Столичну клініку» в Києві. Заодно можна дізнатися про лікування гастриту і гепатиту , профілактику виразкової хвороби, які часто супроводжують дисбактеріоз.

Для повного чи часткового позбавлення від дисбактеріозу необхідно:

 • зменшення бактеріального впливу на тонку кишку;
 • повернення мікрофлори товстої кишки до норми;
 • стабілізація процесів кишкового травлення і всмоктування, обмінних процесів та ін

У разі, коли дисбактеріоз викликаний застосуванням антибіотиків (неконтрольованим) або гострою кишковою інфекцією, можна говорити про можливість повного відновлення організму і його «правильної» мікрофлори, за умови цілеспрямованого звернення за допомогою до лікаря.

Коли ж дисбактеріоз є наслідком одного з таких хронічних захворювань, як дуоденіт, гастрит і ін, то повного лікування добитися не вийде, але необхідно буде проводити періодичний курс лікування дисбактеріозу, щоб уникнути загострення. Спроби вилікувати самого себе за допомогою біологічних добавок, пребіотиків та ін способами рідко дають результати. Щоб отримати дійсно кваліфіковану допомогу, слід звернутися до досвідченого гастроентеролога.

Причини виникнення дисбактеріозу

Недуга зазвичай проявляється метеоризмом, болем і бурчанням в животі, порушенням стільця і пр. симптомами. Причинами виникнення дисбактеріозу можуть стати:

 • використання антибіотиків та антибактеріальних засобів;
 • порушення режиму харчування;
 • слабкий імунітет.

Аналізи для діагностики дисбактеріозу:

 • Копрологіческое дослідження — аналіз, що оцінює функцію перетравлення їжі, можливість запальних процесів в організмі і ферментативної недостатності.
 • Біохімічне дослідження кишкового вмісту — виявлення змісту або підвищення рівня ферментів у фекаліях, фіксування зміни рівня вмісту вуглеводів.
 • Бактеріологічне дослідження — проба, взята зі слизової оболонки дванадцятипалої кишки (ендоскопічне дослідження), прямої кишки (ректороманоскопічного дослідження). Зішкребок зі слизової оболонки дозволяє оцінити, чи є дисбактеріоз верхніх відділів кишкового тракту.
 • Аналіз фекалій на дисбактеріоз — бактеріологічний аналіз, що дозволяє оцінити, які бактерії входять до складу мікрофлори і якими властивостями вони володіють.
 • Нарешті, водневий тест — визначення ступеня бактеріальної обсіменіння тонкої кишки з урахуванням з кількістю видихуваного водню.

Профілактика і лікування дисбактеріозу

Найважливішою умовою, як при лікуванні, так і при профілактиці дисбактеріозу є правильне, збалансоване харчування. Якщо пацієнту призначені антибіотики, лікар-гастроентеролог призначить препарат, який допоможе підтримати нормальну мікрофлору кишечника. У разі наявності хронічної форми дисбактеріозу необхідно ретельно виконувати всі приписи фахівця, періодично обстежуватися, можливо, проходити додаткові курси терапії за спеціальними схемами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.