Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Лікування лактостазу

Лактостаз являє собою застій або затримку молока в жіночих грудей при вигодовуванні. Ця проблема супроводжується почервонінням і бугристостью шкірного покриву на грудях, хворобливістю, а також збільшенням температури, що і вважається головними ознаками лактостазу. У більшості випадків, він з’являється в перші три місяці після пологів.

Якщо у Вас виникли відповідні проблеми, то записуйтеся на прийом до мамолога в «Столичної клініці» в Києві, де Вам будуть надані всі консультації і надані необхідні послуги. Прийом проводиться за попереднім записом.

Причини лактостазу

На сьогоднішній день найбільш поширеною причиною лактостаза прийнято вважати неправильне прикладання малюка до грудей (у такій ситуації молоко не повністю зціджується), погана поза дитини під час годування (він обов’язково повинен лежати і животиком притискатися до живота мами) або неспокій малюка. Слід зауважити, що рідкісні годування також здатні призвести до недостатнього спорожнення грудей, як результат — до лактостазу. Матерям не можна в процесі годування придавлювати частина грудей пальцем, дозволяється тільки підтримувати знизу долонею груди. Кожне тривалий натиснення підвищує ймовірність розвитку лактостазу і погіршує відтік. Значні фізичні навантаження у жінки та стрес — це також фактори, що провокують лактостаз.

Лікування і профілактика лактостазу

З метою профілактики лактостазу не потрібно допускати істотного наростання молока. Саме тому в перший тиждень після пологів дуже важливо обмежити вживання рідини (включаючи фрукти і перші страви) до 700-900 мл на день. Виконати це, зрозуміло, буде непросто, оскільки в цей період пити хочеться набагато більше, ніж завжди.

Наступним засобом профілактики вважається часте прикладання дитини до грудей. У кожне годування бажано малюкові давати лише одну грудь. Але врахуйте, що дитину годувати треба на першу його вимогу і надавати йому можливість у грудях знаходитися стільки, скільки йому захочеться.

Корисним для грудей вважається періодичний масаж. Він передбачає виконання кругових рухів до центру залози від периферії. Найбільшу увагу потрібно приділяти більш болючим і щільним ділянкам.

Якщо Вас турбує одна грудь більше за іншу, то можна маляті пропонувати її частіше. Якщо дитина не справляється з прибувають об’ємом молока і після закінчення годування в грудях залишаються хворобливі ущільнені ділянки, то рекомендується зціджувати надлишки. Зверніть увагу на те, що ручне самостійне зціджування часто буває вкрай болючим, відповідно, кращим рішенням стане звернутися до досвідченого фахівця-маммолога або акушерці. Звернувшись до фахівців «Столичної клініки» в Києві, Ви отримаєте можливість провести апаратне зціджування і комплексне лікування лактостазу.

У лікуванні лактостаза також допомагають спеціальні зігрівальні компреси — з камфорним і вазеліновим маслом, маззю Вишневського, спиртові. Вони повинні накладатися виключно після повноцінного зціджування. Тривалість накладення компресу повинна становити приблизно шість-вісім годин.

Крім того, досить ефективним засобом у лікуванні може стати ультразвуковий масаж грудей. Додатково з метою поліпшення відтоку молока жінкам призначають окситоцин. Він впроваджується внутрішньом’язово за двадцять-тридцять хвилин до годування і забезпечує зменшення проток молочної залози.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.