Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Мамологія

Мамологія — вузький розділ клінічної медицини, що займається вивченням захворювань молочної залози. Патологічні стани молочних залоз дуже актуальні для сучасності, тим більше що рівень захворюваності серед жінок в останні роки має тенденцію до зростання. Це, мабуть, пов’язано з екологічними проблемами, порушеннями в імунній системі, безконтрольному застосуванні гормональних препаратів і багатьма іншими причинами.

Все це призводить до особливої важливості роботи вузькоспеціалізованих лікарів — мамологів, до сфери діяльності яких входить консервативне та оперативне лікування захворювань молочних залоз у жінок.

У «Столичної клініці» є всі необхідні умови для діагностики, лікування та реабілітації жінок, які страждають від якої патології молочних залоз. Лікарі-мамологи ведуть прийом щодня за попереднім записом. Ретельний збір анамнезу, огляд та лабораторно-інструментальне дослідження дозволять визначити причину і ступінь тяжкості захворювання. На підставі результатів обстеження досвідчений фахівець призначить найбільш адекватну терапію.

Кожна жінка, що досягла репродуктивного віку, зобов’язана стежити за станом своїх молочних залоз. Як мінімум, два рази на рік необхідно проходити профілактичне обстеження у мамолога. Такий підхід допоможе виявити захворювання молочної залози, серед яких ракове ураження займає далеко не останнє місце. Регулярні візити до досвідченого лікаря дозволять визначити наявність перших ознак раку молочної залози. Це допоможе подолати захворювання швидко і ефективно.

Захворювання, що входять в сферу мамології

Найбільш часто зустрічаються захворюваннями молочних залоз, характерних для будь-якого віку, вважаються:

 • Мастопатії — гормонально обумовлене патологічний стан молочної залози, буває фіброзної, кістозної і змішаної. Зустрічається частіше в підлітковому віці, а також у родили жінок.
 • Кісти молочних залоз;
 • Фіброаденоми — доброякісні новоутворення молочних залоз;
 • Мастити, лактостаз — характерні для годуючих грудьми жінок;
 • Злоякісні новоутворення молочних залоз, найбільш частим з яких є рак.

У групу ризику по захворюваннях молочних залоз потрапляють жінки з наступними порушеннями:

 • З патологіями щитовидної залози;
 • З гінекологічними проблемами (міоми, кісти, поліпи і т.д.);
 • При наявності спадковості до онкології;
 • Родили чи пізно народили жінки (після 35 років);
 • При постійному або тривалому прийомі гормональних контрацептивних препаратів.

Всі ці жінки зобов’язані регулярно відвідувати особистого маммолога не рідше одного

разу на півріччя. По досягненні 40 років кожна жінка повинна регулярно (1 раз на рік) робити мамографію і проходити лікарський осмотр.К клінічними проявами з боку

молочних залоз, які повинні насторожити жінку, відносяться: хворобливість і ущільнення в товщі залізистої тканини; виділення з соска, не пов’язані з годуванням; втягування соска; збільшення довколишніх лімфовузлів; нагрубання, відчуття дискомфорту в залозі; зміни кольору і структури шкірного покриву молочної залози і інші.

Діагностичні методи дослідження в мамології

 • Мамографія — рентгенологічне обстеження молочних залоз;
 • УЗД молочних залоз;
 • Бактеріологічне та гістологічне дослідження виділень з молочних залоз;
 • Аналіз гормонального статусу.

При необхідності мамолог доповнює ці дослідженнями іншими методиками, що залежить від характеру клінічних проявів і наявності патології інших органів.

Види лікування

Лікування мамологічних проблем може бути консервативним і оперативним. До медикаментозним засобам терапії відноситься корекція гормонального дисбалансу, прийом антибактеріальних препаратів при маститі, загальнозміцнюючі засоби. Допоміжними методами є фізіотерапія, масаж, зціджування застояного молока та інші.

Оперативному втручанню піддаються будь новоутворення молочних залоз незалежно від ступеня злоякісності. Рак молочної залози вимагає негайної допомоги із застосуванням хіміо-і променевої терапії, а також радикальної операції з видалення ураженого сектора залози або повної її ампутації. Надалі пацієнтка перебуває під постійним наглядом лікаря-мамолога для запобігання можливого рецидиву.

Фахівці «Столичної клініки» нададуть допомогу хворим з будь-якими патологіями молочних залоз. Успішна діагностика та ефективне лікування можливі при своєчасному зверненні — при початкових стадіях патологічного процесу молочної залози. Щоб уникнути фатальних наслідків необхідно регулярно навідуватися до особистого мамолога та отримати необхідні рекомендації по самоогляди в домашніх умовах. Тільки так можна подолати будь-яке захворювання молочної залози, в тому числі рак, навіть без оперативного втручання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.