Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Мегаколон

Мегаколон — часткове або повне розширення просвіту товстого кишечника з потовщенням його стінки. Захворювання супроводжується порушенням моторики кишки, що призводить до неправильного спорожнення кишечника з розвитком закрепів, метеоризму та інших розладів.

Фахівці-колопроктології виявляють прояви мегаколона у пацієнтів раннього дитячого віку, причому хлопчики страждають патологією в 4-5 разів частіше. Нерідко мегаколон спостерігається і у дорослих хворих при різних порушеннях неврології , ендокринної системи та інших.

В якому віці і при будь-яких ознаках захворювання хворі можуть розраховувати на допомогу досвідчених колопроктології «Столичної клініки». Прийом фахівця ведеться за попереднім записом у зручний для пацієнта час.

Причини мегаколона

В залежності від причин, що призвели до формування мегаколона, розрізняють:

 • Хвороба Гіршпрунга — мегаколон, характерний для дітей. Патологія пов’язана з уродженим недорозвиненням нервової регуляції моторної функції товстої кишки.
 • Психогенний мегаколон — виникає при розладах психіки, а також при стійкому формуванні звички придушувати позиви до дефекації.
 • Обструктивний мегаколон спостерігається при наявності механічної перешкоди.
 • Токсичний мегаколон розвивається в результаті інтоксикації при інфекційних процесах, прийомі токсичних ліків і при хімічних отруєннях.
 • Ендокринна форма розвивається у відповідь на порушення в гормональній сфері.
 • Нейрогенна форма є наслідком органічних ушкоджень центральної нервової системи.
 • Ідіопатичний мегаколон — виставляється як діагнозу при неясній причині захворювання.

Симптоми мегаколона

Провідний симптом патології — тривалі хронічні запори. При хворобі Гіршпрунга самостійний стілець відсутня повністю, а при більшості інших форм кишечник періодично спорожняється, але не повністю. Запор супроводжується метеоризмом, здуттям і болями в животі. Болі посилюються у міру накопичення калових мас у кишечнику і приймають виражений характер, що нагадує больовий синдром при кишкової непрохідності. Нерідко у хворих спостерігається нудота, блювання, втрата апетиту і зниження маси тіла.

З плином часу мегаколон призводить до стійкого збільшення живота і деформації грудної клітки. Кишечник, переповнений каловими масами, можна промацати рукою. При цьому явно простежується перистальтика кишки, яка може бути видна при огляді.

В залежності від тяжкості патології проктологи розрізняють:

 • Компенсований мегаколон — кишечник добре реагує на вплив проносних препаратів і очисних клізм.
 • Субкомпенсована мегаколон — відповідь на проносні речовини нерегулярний.
 • Декомпенсований мегаколон — кишечник абсолютно не реагує на лікарські препарати і клізми.

Хворі, як правило, звертаються за допомогою при суб-і декомпенсованій формі захворювання, що значно утрудняє її правильну діагностику та лікування.

При обстеженні проктолог ретельно збирає анамнез і робить основний упор на ендоскопічне та рентгенконтрастних обстеження. При мегаколон використовуються ректосігмоскопія, колонскопія, іригоскопія. Крім того, часто буває необхідна біопсія кишкової стінки для виявлення порушеною іннервації.

Лікування мегаколона

Деякі типи хвороби, такі як хвороба Гіршпрунга та обструктивний мегаколон, потребують оперативного лікування. Решта форми, особливо на ранніх стадіях з успіхом піддаються консервативній терапії.

Проктолог, в першу чергу, призначає дієту, сприяють полегшенню спорожнення товстого кишечника. Спільно з пацієнтом формуються правильні звички, засновані на здоровому способі життя і харчування. При необхідності застосовуються антибіотики, проносні препарати, клізми.

Будь-яке лікування мегаколона краще починати при перших же ознаках, тому хворим необхідно, не відкладаючи, відвідати грамотних колопроктології «Столичної клініки». Тут передбачені всі можливі умови і засоби для того, щоб пацієнти в найкоротший строк прийшли до одужання і уникли важких ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.