Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Нетримання газів, метеоризм

Нетримання газів є наслідком підвищеного газоутворення в кишечнику в поєднанні з нездатністю сфінктера анальної кишки утримувати вміст просвіту прямої кишки. Зазвичай нетримання газів і калу супроводжують один одному. Хворі з такими проблемами звертаються за допомогою до лікаря-проктолога.

Фахівці «Столичної клініки» готові допомогти пацієнтам при будь-якій проблемі, пов’язаної з метеоризмом. Хворому необхідно відвідати кабінет колопроктолога, попередньо записавшись на прийом у зручний для нього час. Весь спектр діагностичних і лікувальних засобів, доступних сучасній медицині, є в арсеналі лікарів «Столичної клініки». Хворі отримають найбільш ефективне лікування, яке приведе їх до одужання.

Причини метеоризму

Метеоризмом можуть страждати люди в будь-якому віці незалежно від підлоги. Серед причин підвищеного газоутворення розрізняють кілька груп, у зв’язку з чим метеоризм може бути:

 • Аліментарним — пов’язаних з вживанням певних продуктів. Наприклад, від поїдання бобових, молочних продуктів, фруктів, деяких овочів і т.д. Причому, реакція кожної людини на якийсь продукт може бути індивідуальною. Аліментарний метеоризм може бути також наслідком заковтування повітря при розмові, прийомі їжі, жуванні жуйки, питво газованих напоїв і т.д.
 • Дисбіотичних — розвиваються при порушенні діяльності кишкової мікрофлори, часто супроводжує дисбактеріоз кишечника.
 • Дігестівного, що виникають в результаті порушення травлення — при недостатності ферментів, неправильному всмоктуванні, патології з боку жовчеутворення і т.д.
 • Механічним, що з’являються при наявності перешкоди на шляху газів у кишечнику. Це можуть бути пухлини, спайки, поліпоз і ін
 • Динамічно м, що є наслідком порушеної моторики кишечника. Спостерігається при парезі кишечника, інтоксикації організму при інфекційних захворюваннях, перитоніті, синдромі подразненого кишечнику, мегаколон і т.д.
 • Висотним, що виникають при підйомі на велику висоту. У такій ситуації зовнішнє атмосферний тиск знижується, що призводить до здуття живота в зв’язку з розширенням кишкових газів.

Симптоми метеоризму

Самими характерними ознаками патології є відчуття розпирання і здуття живота, які можуть супроводжуватися больовим синдромом. Можлива також часта відрижка і бурхливе виділення газів з прямої кишки. Гази можуть мати неприємний запах, а можуть зовсім не мати ніякого запаху, що залежить від причини збільшення газів у кишечнику.

Нерідко ступінь газоутворення настільки висока, що це стає причиною нудоти і блювання, почастішання серцебиття, нездужання, дратівливості, безсоння і т.д.

При стійкому метеоризмі проводяться діагностичні заходи з метою виявити причини цього патологічного стану. Оглядова рентгенографія черевної порожнини чітко показує високу ступінь пневматизации кишечника. Додаткові методики дослідження — ендоскопічні, рентгенконтрастні, УЗД та інші допомагають проктології визначити анатомічні та функціональні порушення, що сприяють виникненню метеоризму.

Лікування метеоризму

Самим вірним рішенням проблеми є усунення причинного фактора. Всі зусилля спеціалістів-колопроктології повинні бути спрямовані на виявлення і лікування захворювань кишечника, що супроводжуються метеоризмом.

До додаткових, але не менш важливим методам терапії відносяться:

 • Призначення суворої дієти з виключенням з раціону газоутворюючих продуктів.
 • Формування чіткого режиму харчування і способу життя.
 • Нормалізація кишкової мікрофлори з прийомом пре-і пробіотиків.
 • Прийом абсорбентів (активованого вугілля).
 • Прийом препаратів, що полегшують перетравлювання їжі.
 • Прийом лікарських засобів і рослинних відварів, що допомагають заспокоїти і знизити запальні прояви слизової оболонки кишечнику.

Лікарі-колопроктології «Столичної клініки» зроблять для своїх пацієнтів все можливе, щоб вони змогли впоратися з патологією. Одужання відбувається в найкоротші терміни, якщо хворі звертаються за кваліфікованою допомогою при перших же ознаках захворювання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.