Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Нетримання калу

Нетримання калу (енкопрез) є наслідком анатомічного ушкодження анального сфінктера, а також результатом порушення нервової регуляції його діяльності.

Лікар-проктолог «Столичної клініки» нерідко доводиться стикатися з цією патологією, оскільки вона вкрай неприємна як для самого хворого, так і для його оточення. Тому пацієнти зацікавлені в якнайшвидшому позбавленні від цієї проблеми. Для отримання кваліфікованої допомоги досвідчених фахівців необхідно записатися на прийом і розпочати комплексну терапію.

Нетримання калу зустрічається досить часто в будь-якому віці. У дітей зазвичай до дворічного віку формується звичка до охайності. Однак якщо цього не відбувається, то можливо причина патології криється набагато глибше, в чому здатний розібратися тільки професійний медик.

Причини нетримання калу

Серед причин патології розрізняють:

 • Анатомічні ушкодження анального сфінктера і його іннервації. Ці фактори можуть мати вроджений характер, а можуть бути наслідком перенесених травм і операцій. Часто нетримання калу зустрічається після операції з приводу мегаколона, а також у жінок після важких пологів.
 • Функціональні порушення, що призводять до енкопрез, можна підрозділити на кілька груп:
  • Нетримання калу при відсутності звички до охайності — зустрічається при розумової відсталості, старечому слабоумстві і т.д.
  • При сильному психічному потрясінні — частіше спостерігається у дітей і жінок.
  • При взаємозв’язку позивів до дефекації і неврозів, істеричних нападів, роздратування і т.д.
  • При стійких психічних розладах.
  • При вікових змінах у літніх людей.

Будь-які причини, що викликали нетримання калу, потребують делікатного і уважному розгляді і входять у сферу компетенції лікарів кількох спеціальностей, в тому числі психологів і психіатрів.

Анатомічні порушення потребують уваги проктологів. При цьому необхідний ретельний збір анамнезу з метою виявлення всіх можливих вроджених та травматичних факторів. Фахівцю необхідно визначити ступінь пошкодження і керуватися даними обстеження для розробки самої ефективної стратегії лікування.

Нетримання калу функціонального характеру вимагає ще більш пильної уваги фахівців. Виробляється різнобічне обстеження пацієнта, бесіди з ним самим і його близькими, виявлення спадкової схильності або психотравмуючого чинника, який міг мати місце в минулому.

Типи патології

Нетримання калу може відбуватися з різною частотою протягом певного періоду, тому прийнято розрізняти наступні його типи:

 • Часте нетримання — 1-3 рази протягом доби.
 • Помірне нетримання калу — 1-3 рази за тиждень.
 • Рідкісне нетримання калу — 1-3 рази на місяць.
 • Епізодичне нетримання спостерігається кілька разів протягом всього життя і не вважається патологією.

Крім того, в залежності від здатності анального сфінктера утримувати вміст прямої кишки, розрізняють декілька ступенів нетримання калу і газів:

 • 1 ступінь — нездатність утримувати гази.
 • 2 ступінь-відсутність можливості утримувати гази і рідкий стілець.
 • 3 ступінь — нетримання газів, рідкого, і твердого стільця.

Часто нетримання калу і газів супроводжується енурез — нетримання сечі, що говорить про поєднаному розладі нервової регуляції анального і сечовипускального сфінктерів.

Лікування нетримання калу

Всі анатомічні ушкодження анального сфінктера вимагають госпіталізації пацієнта в проктологічне відділення і потребують оперативної корекції патології.

Функціональні розлади, які призводять до енкопрез, вимагають втручання психологів і психіатрів. При вікових змінах, що є причиною нетримання калу, лікарі-проктологи намагаються робити все можливе, щоб полегшити стан пацієнтів.

Пацієнти з будь-якими розладами, пов’язаними з нетриманням калу, зустрінуть уважний підхід з боку персоналу «Столичної клініки». Досвідчені фахівці допоможуть впоратися з патологією в самі короткі терміни і приведуть хворого до повної реабілітації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.