Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Односторонній отит

Односторонній отит — це односторонній гострий запальний процес у вусі. За статистикою тільки в 10% випадків захворювання отитом буває односторонніми, в 90% — поразка буває двосторонній. Якщо вчасно не звернутися до отоларинголога, то отит загрожує перейти в серйозне ускладнення — мастоїдит або менінгіт.

Фахівці-отоларингологи «Столичної клініки» Києва надають цілодобову кваліфіковану допомогу при захворюванні отитом у дітей і дорослих. Прийом ведеться за попереднім записом.

Причини виникнення

Односторонній отит, як і двосторонній, виникає при попаданні в середнє вухо бактерій або вірусів під час простудних захворювань. Найчастіше, отит стає ускладненням після інфекційних захворювань — ангіни, скарлатини, кору, грипу та інших.

Основними збудниками одностороннього отиту є гемофільні палички, стафілококи, пневмококи та інші патогенні, умовно-патогенні бактерії, які активізуються при нежиті.

Також причиною отиту в окремих випадках може стати запалення каріозного зуба, травма вуха, алергічні реакції, ослаблений імунітет.

Види і симптоми отиту

Односторонній отит проявляється гострим болем в одному вусі. Отит підрозділяється на три наступних виду:
• Зовнішній отит — найбільш легка форма, супроводжується припухлістю вушної раковини, ниючі болями і незначним підвищенням температури. Як правило, виникає через травми і механічних пошкоджень тканин зовнішнього слухового проходу.
• Середній отит — запалення слизової оболонки середнього вуха. Дві стадії: гнійна і катаральна. Проявляється пульсуючими гострими болями і шумом у вухах, виникає закладеність у вусі і погіршення слуху, температура піднімається понад 38 градусів, можливо генетично з вуха. При несвоєчасному лікуванні небезпечними наслідками можуть стати часткова або повна втрата слуху, ураження головного мозку.
• Внутрішній отит — ускладнення запущеного отиту середнього вуха. Хворому потрібна госпіталізація і оперативне лікування.

Також отит підрозділяється на гострий, при якому всі симптоми яскраво виражені, процес хвороби розвивається швидко, і хронічний.

При односторонньому отиті у дітей, як правило, першим симптомом є те, що дитина намагається лягти на бік хворого вуха, тягнеться до нього руками, скаржиться на біль в одному вусі. І відмовляється від їжі, так як процес харчування підсилює відчуття болю.

Діагностика захворювання

Для постановки діагнозу лікарі використовують наступні дослідження:

• Отоскопії і отомікроскопія — оглядається зовнішній слуховий прохід і барабанна перетинка за допомогою інструментів і хірургічної оптики.
• Аналіз крові, обов’язково посів на мікрофлору і так далі.
• Тімпанометрія — дослідження рухливості середнього вуха і барабанної перетинки.
• Аудіометрія — допомагає визначити гостроту слуху з реакції на звуки різної частоти.
• Комп’ютерна томографія, рентгенографія.

Лікування одностороннього отиту

Лікування може скорегувати тільки отоларинголог, тому як для кожного виду отиту є свої свідчення. На ранніх стадіях отиту використовують консервативні методи лікування — лікарські препарати, компреси, промивання, вушні краплі, а також судинозвужувальні краплі в ніс, щоб була знижено навантаження на барабанну перетинку.

При необхідності лор-лікар застосовує парацентез — прокол барабанної перетинки, тимпанопластику — відновлення органів середнього вуха та інші хірургічні методики.

Фахівці «Столичної клініки» проведуть лікування отиту, яке допоможе пацієнту уникнути переходу захворювання в хронічну форму. Прийом ведеться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.