Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Оториноларингологія

Оториноларингологія — великий розділ медичної науки, який займається вивченням патологічних станів верхніх дихальних шляхів, органів слуху, вестибулярного апарату та прилеглих до них утворень. У сферу діяльності лікаря-оториноларинголога (ЛОР-лікаря) входять також хвороби стравоходу, трахеї, а також патології, що виникають в області шиї, верхньої щелепи і навіть у прилеглих відділах головного мозку і мозочка.

«Столична клініка» м. Києва володіє всім необхідним для якісної діагностики та лікування різних захворювань, що входять в розділ оториноларингології. Досвідчені фахівці ведуть прийом за попереднім записом у зручний для пацієнта час.

Розділи оториноларингології

В залежності від переважного вивчення анатомії, фізіології та патології певних органів можна розділити оториноларингології на кілька розділів:

 • Сурдологія — вивчає проблеми слуху, приглухуватості та глухоти.
 • Фоніатрії — займається профілактичними і лікувальними заходами по боротьбі із захворюваннями голосового апарату.
 • Аудіологія (ОТИАТРІВ) — охоплює всі захворювання вуха і слухового органу.
 • Вестибулология — займається вивченням проблем вестибулярного апарату. Методики цього розділу активно використовуються в космічній і авіаційній медицині.
 • ОТОНЕВРОЛОГІВ — об’єднує методики оториноларингології та невропатології.

В залежності від методик, застосовуваних при терапії захворювань, розрізняють загальну і хірургічну оториноларингології.

Як самостійна гілка медицини, оториноларингологія виділена неспроста. У цій сфері використовуються зовсім інші методики діагностики і терапії, відмінні від методів загальної терапії. В область вивчення ЛОР-спеціалістів входить велика кількість патологій, серед яких можна відзначити:

 • Отити, травми, туговухість, інфекційні процеси, фурункульоз.
 • Гнійно-запальні ураження глотки, трахеї і лімфоїдної тканини цієї зони — тонзиліти, травми, ларингіти, фарингіти, абсцеси і т.д.
 • Запальні патології носової порожнини та її пазух — гайморити і фронтити, фурункули, риніти; травми носа, утруднення дихання.
 • Доброякісні новоутворення — поліпи, кісти, розростання аденоїдної тканини і т.д.
 • Вроджені аномалії неба, носової порожнини, верхньої щелепи, викривлення носової перегородки, аномалії розвитку вуха і інші.

Симптоми ЛОР-захворювань

До характерних клінічних ознаках захворювань ЛОР-органів ставляться як загальні симптоми, які спостерігаються при багатьох інших патологіях, так і строго специфічні для цієї області явища. Серед безлічі проявів найчастіше зустрічаються:

 • Нежить з порушенням носового дихання, виділення рясної кількості слизу, яка може набути гнійний характер;
 • Біль у вусі, відчуття закладеності, поява гнійного відокремлюваного, шум у вухах, свербіння в слуховому проході, зниження слуху;
 • Біль у горлі, утруднення ковтання, зміна голосу, освіта гнійного мокротиння, почервоніння мигдалин і глотки з формуванням гнійних вогнищ;
 • Запаморочення, неможливість орієнтації в просторі і збереження балансу тіла, нудота, блювання;
 • При травмах — кровотечі з носа, вуха, горла;
 • Ознаки інтоксикації — лихоманка, млявість, слабкість і т.д.
 • Збільшення лімфовузлів: привушних, підщелепних, шийних, потиличних.

Діагностика ЛОР-захворювань

Діагностичні методи в оториноларингології мають безліч особливостей, оскільки ЛОР-органи розташовуються у вузьких обмежених порожнинах, доступ до яких утруднений. Для полегшення огляду у ЛОР-лікарів існують спеціальні пристосування і інструментарій, забезпечені освітлювальними елементами і оптикою. Серед ЛОР-апаратури особливо корисні ендоскопічні пристосування: отоскопи, риноскопія, фарингіт-і ларингоскопи.

Використовуючи ендоскопічні апарати, ЛОР-лікарі проводять не тільки діагностику захворювань, але і деякі лікувальні заходи, наприклад, видалення поліпа, аденоїдів, санація гнійного вогнища.

В оториноларингології активно застосовуються мікроскопічні методики, зокрема, при хірургічному лікуванні таких найдрібніших органів, як слухові кісточки. Новітнє устаткування дозволяє проводити оперативні втручання із збільшенням зображення до 50 разів. При цьому використовуються сучасні інструменти, що дозволяють здійснювати всі маніпуляції з ювелірною точністю.

Багата іннервація вуха, горла і носа вимагає особливих способів знеболювання при лікувальних заходах і обстеженнях. Для цього розроблені спеціальні методи анестезії, що доповнюють при необхідності загальне знеболювання. Пацієнти проходять всі процедури в максимально щадному режимі, без будь-яких явищ дискомфорту.

«Столична клініка» володіє всім спектром медичних засобів, необхідних для успішного лікування ЛОР-захворювань. Досвідчені оториноларингології постійно підвищують свою кваліфікацію, регулярно стажуючись у провідних клініках світу. Пацієнти отримають все необхідне для якнайшвидшого одужання від патології ЛОР-органів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.