Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Поліпи прямої кишки

Поліпи — доброякісні новоутворення слизової оболонки, що ростуть із стінки кишки в напрямку її просвіту. Поліп, як правило, має округлу або витягнуту форму і розташовується на вузькій ніжці або широкій основі. Нерідко поліп має вигляд грибоподібної розростання. За наявності декількох поліпів на кишковій стінці стан називається поліпозом.

Проктологи стикаються поліпозом прямого відділу кишечника у зв’язку з іншими патологіями, але іноді сам поліп стає причиною звернення хворого за допомогою. У «Столичної клініці» хворі знайдуть все необхідне для лікування від поліпозу кишечника. Досвідчені фахівці, новітнє лікувальне та діагностичне обладнання — все спрямовано на те, щоб пацієнти прийшли до швидкого одужання. Записатися на прийом слід завчасно.

Причини поліпозу прямої кишки

Поліпи виникають в будь-якому віці і в осіб обох статей. Однак існує деяка закономірність, за якою причини поліпозу можна розділити на дві умовні групи. У дітей поліпи часто з’являються на тлі здорової кишкової стінки. Це змушує зробити висновок, що клітини слизової оболонки певних зон кишкової стінки генетично схильні до поліпозний розростанню

У дорослих, особливо у осіб, старше 45-50 років, поліпи виростають на тлі запального процесу кишкової стінки. Вони часто зустрічаються при неспецифічному виразковому коліті, хронічному проктиті, застої калових мас, дизентерії і т.д. При ліквідації вогнищ запалення поліпи зникають самостійно, що підтверджує факт того, що тривале запалення кишкової стінки призводить до виникнення новоутворення.

Симптоми поліпів прямої кишки

Часто поліп не дає ніякої симптоматики. Проктолог виявляє його абсолютно випадково при ендоскопічному обстеженні ректального каналу з приводу іншого захворювання. Часто крупний одиночний поліп або множинний поліпоз прямої кишки може проявитися у вигляді виділення червоної крові і слизу, оскільки піддається травматизації каловими масами. Поширений поліпоз може дати виражене кровотеча, а при запущених випадках це може стати причиною виснаження, анемії і інших явищ, супутніх цієї патології.

Поліп, що знаходиться в безпосередній близькості від анального отвору, може випадати назовні і ущемлятися сфінктером. Нерідко він відривається від кишкової стінки, що призводить до значного кровотечі.

Ендоскопічне обстеження — ректороманоскопія — чітко виявляє наявність поліпа в прямій кишці. Він має характерну форму, м’яку консистенцію, сірувато-або жовтувато-червоний колір і рясно покритий слизом.

Лікування поліпа

Проктологи зазвичай видаляють поліп при ендоскопії шляхом електрокоагуляції, якщо він має невеликі розміри. При множинних розростаннях і великих поліпах проводиться висічення новоутворень і коагуляція області кровотечі.

Важливо простежити за подальшим станом хворого після операції, тому можливе відновлення кровотечі або порушення цілісності кишкової стінки. Досвідчений проктолог повинен переконатися, що рана на місці вилученого поліпа добре зажила.

Оперативне лікування поліпа обов’язково, тому ці новоутворення можуть перерости в злоякісну пухлину кишечника. Крім того, постійне травмування поліпа формує відкриту рану, в яку може легко проникнути інфекція. Це призводить до виникнення серйозних ускладнень — гнійних проктитів, кріптітов, парапроктитів та інших.

Тому дуже важливо вчасно звернутися за допомогою. Проктологи «Столичної клініки» почнуть всі можливі заходи, щоб пацієнт отримав найефективніше лікування і в найкоротші терміни досяг одужання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.