Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Виразкова хвороба

Виразкова хвороба — це захворювання шлунка або (та) дванадцятипалої кишки людини хронічного характеру, пов’язане з формуванням виразок у шлункової стінці, а також в стінці дванадцятипалої кишки. Ризику виникнення виразкової хвороби схильний кожен, але статистика свідчить, що найчастіше недуга спостерігається в проміжку від 25-ти до 50-ти років у чоловіків.

Щоб отримати консультацію з цього питання запишіться до досвідченого лікаря-гастроентеролога в Києві. Фахівці «Столичної клініки» за допомогою сучасного обладнання можуть діагностувати різні захворювання в області гастроентерології ( дискінезія жел. п., роздратований кишечник , виразкова хвороба) і призначають ефективне лікування за сучасними методиками.

Причини і симптоми

Незважаючи на те, що виразкова хвороба була виділена ще в 1829 р. французьким дослідником Ж. Крювелье, і зараз немає загальноприйнятої теорії, що пояснює всю специфіку захворювання. Крім того, багато сучасних гастроентерологи вважають, що виразка шлунка і виразка дванадцятипалої кишки — два окремих один від одного захворювання. Існує теорія, згідно з якою виникнення виразки (пептичної) — наслідок підвищеної перетравлює активності шлункового соку, його впливу на слизову оболонку або, навпаки, наслідок зниженою, гіпочувствітельності слизової оболонки до дії шлункового соку.

У подібному стані у середньостатистичного хворого збільшено продукування шлункового соку і його кислотність, спостерігається гіпертонус блукаючого нерва, що регулює подібну секрецію. Факторами, що впливають на формування виразкової хвороби, є:

 • спадкова схильність,
 • неправильний режим і зміст харчування, в тому числі зловживання гострою їжею та алкоголем,
 • куріння,
 • невротичний стан, емоційне перенапруження.

Виразкова хвороба може стати наслідком запущеного гастриту . У деяких випадках вона довго існує в організмі безсимптомно. Головний «тривожний дзвіночок» в цьому зв’язку — біль, періодично виникаюча в подложечной області, натщесерце («голодна біль») або після прийому їжі (через півгодини, іноді через 2-4 години). Як правило, болючі відчуття супроводжуються печією, нападами нудоти, блювоти і запорами.

Ускладнення виразкової хвороби

Пенетрація — ускладнення виразкової хвороби, пов’язане з проникненням виразки в сусідні органи (підшлункову залозу, жовчний міхур і протоки, печінка). Слідом за руйнуванням цілісності стінки шлунка, кишки відбувається її прорив (перфорація, розтин), яке супроводжується «кинджальний» болем у животі та виникненням запалення очеревини (перитоніту).

Діагностика та лікування виразкової хвороби

Ведучими методами діагностики виразки є ендоскопія і рентгенологічне дослідження. Перша дозволяє вивчити стан слизової оболонки за допомогою мікроскопічної камери, дізнатися про розташування і характер виразки, а також зробити біопсію (забір матеріалу для аналізу). Другий метод дає можливість відобразити як виразковий дефект, так і вивчити непрямі ознаки виразки. Хвороба вимагає неодмінного звернення до фахівця і застосування комплексного підходу при терапії. Методи і засоби, незалежно від стадії захворювання, супроводжуються дієтою, застосуванням лікарських препаратів, фізіотерапією і т.д. Щоб уникнути негативних наслідків, слід вчасно звернутися до гастроентеролога.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.