Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Вірусний отит (бульозна отит)

Вірусний отит (бульозна отит) Гострий бульозний отит в середньому вусі (син.: ОБСО, вірусний отит) — це гостре запальне захворювання, що характеризується спонтанним початком, швидкісним перебігом і вираженою клінічною симптоматикою. Часто захворювання одностороннє, виникає на тлі ГРВІ .

При огляді вуха пацієнта ЛОР-лікар відзначає наявність на барабанній перетинці кров’янистих бульбашок, званих буллами. Тому вірусний отит відомий в отоларингології та як бульозний отит.

Булли можуть відзначатися не тільки на поверхні барабанної перетинки, але і на прилеглих шкірних покривах зовнішнього слухового проходу. Через спонтанного розриву булли у вусі пацієнта можуть спостерігатися кров’янисті виділення. Як правило, сильних болів при вірусному отиті не спостерігається, але непривабливий зовнішній вигляд ураженого вуха стає причиною дискомфортних відчуттів пацієнта в соціальному середовищі.

У «Столичної клініці» м. Києва отоларингологи проводять комплексну діагностику всіх захворювань дихальних шляхів і призначають ефективне лікування вірусного отиту, гаймориту , ангіни та інших недуг.

Найчастіше вірусний середній отит відзначають під час епідемічного спалаху грипу. При вірусної інфекції саме запалення викликається бактеріями, а віруси знижують імунну резистентність слизової, зменшують захист від мікробів. Ці фактори враховуються ЛОР-лікарем при призначенні терапії.

Діагностика

Діагностика бульозної отиту грунтується на зборі скарг пацієнта, даних анамнезу отоскопіческой картини і результатів, отриманих лікарем за допомогою об’єктивних методів дослідження. До таких сучасними методиками відноситься визначення титрів до вірусів герпесу 1, 2, дослідження сироватки пацієнта на наявність вірусу Епштейн-Бара.

Симптоматика

Симптоми вірусного отиту залежать від локалізації ураженої області. При вірусному впливі на вестибулярні нерви пацієнти скаржаться на запаморочення, нудоту і блювоту, з’являється виражена невпевненість при ходьбі. Може бути відзначений горизонтальний мелкоразмашістий ністагм з боку ураженого вуха. Якщо вірус вражає лицьовий нерв, то на відповідній половині обличчя відзначають асиметрію м’язів. Рідко хвороба поширюється на язикоглоткового і під’язичний нерви.

Лікування буллезного отиту у «Столичної клініці»

Після точної діагностики отоларинголог призначає комплекс лікувальних заходів, що включає місцеві і загальні методи терапії. Загальне лікування вірусного отиту передбачає призначення курсу противірусного етіотропного лікування, додатково застосовують Протинабрякові препарати і стероїди. Місцеве лікування включає розтин булл, застосування спеціальних вушних крапель, що перешкоджають інфікуванню вуха. При діагностуванні вторинного бактеріального інфікування призначають антибактеріальні препарати.

Коли пацієнту поставлений діагноз бульозний отит, лікування призначається з урахуванням завданих їм поразок. Якщо пацієнт скаржиться на слух, а дані анамнезу і вірусологічного дослідження сироватки крові показують наявність певних вірусів, лікар може діагностувати сенсоневральної тугоухость.Прі ураженні слухового нерва ЛОР-лікар включає в комплекс лікувальних заходів противірусну, дезінтоксикаційну та протинабрякову терапію. Контроль ефективності лікування проводиться з урахуванням даних аудіометрії.

У «Столичної клініці» Києва лікування пацієнтів з вірусним середнім отитом проводиться невідкладно, комплексно. Це дозволяє попередити виникнення небезпечних ускладнень, в тому числі виключити вірусне ураження черепних нервів. Накопичений досвід і висока кваліфікація отоларингологів дозволяють провести ефективне лікування вірусного отиту та інших захворювань ЛОР-органів у найкоротші терміни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.