Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Внутрішній геморой

Внутрішній геморой — це захворювання, при якому варикозне розширені вузли гемороїдальних вен утворюються всередині анального каналу під слизовою оболонкою. Як правило, дана патологія на ранніх стадіях не доставляє дискомфорту і больових відчуттів, а тому пацієнти не поспішають звертатися до проктолога.

Але внутрішній геморой може призвести до утворення свищів. Тому при появі перших підозр на геморой — слідів крові в калі — необхідно відвідати проктолога. Пройти лікування внутрішнього геморою в Києві можна звернувшись в Столичну клініку.

Класифікація геморою

Зазвичай лікарі-проктологи розрізняють геморой на підставі розташування вузлів:

 • зовнішній (зовнішній) — вузли утворюються зовні анального каналу;
 • внутрішній — розширення вен усередині прямої кишки під слизовою оболонкою;
 • комбінований геморой — одночасне формування зовнішніх і внутрішніх варикозно розширених гемороїдальних вузлів.

Серед проктологічних захворювань геморой займає перше місце. Як правило, захворювань виникає у пацієнтів після 45 років. Але останнім часом хвороба зустрічається і у людей більш молодого віку.

Причини розвитку внутрішнього геморою

 • спадковість — якщо у найближчих родичів було дане захворювання, то ймовірність появи геморою значно зростає;
 • дефіцит клітковини в щоденному раціоні — недостатнє вживання овочів і фруктів, рідини, що призводить до порушень видільних функцій кишечника;
 • малорухливий спосіб життя — приводить до застою крові в малому тазу, що підвищує ризик утворення геморою;
 • надмірна вага створює додатковий тиск на внутрішні органи малого тазу, в тому числі, анальні судини, приводячи до їх розтягуванню та утворенню вузлів;
 • при вагітності зростаючий плід тисне на вени, приводячи до порушення кровотоку;
 • професійна діяльність, пов’язана з тривалим сидінням або перебуванням на ногах в статичної позі;
 • гіпертензія — супроводжується підвищеним тиском крові і збільшенням артерій, що може викликати набряк судин анального каналу;
 • недолік вітаміну E приводить до м’язової слабкості сфінктера і, як наслідок, до геморою.

Стадії розвитку захворювання

Симптоми внутрішнього геморою відрізняють в залежності від періоду захворювання, а також наявності супутніх патологій прямої кишки і ускладнень.

 

Перша стадія — вузли знаходяться на етапі формування, у пацієнта немає скарг на біль. Але іноді при акті дефекації може виникати дискомфорт, відчуття стороннього тіла в анальному каналі. Зрідка на туалетному папері можуть бути видні краплі крові.

Друга стадія — внутрішні вузли збільшуються, звужуючи просвіт прямої кишки. Щільні калові маси, зачіпають вузли, викликаючи біль. Слизова оболонка кишечника навколо варикозно розширених вузлів може запалитися, тоді з анального отвору буде виділятися невелика кількість рідини, яка викликає подразнення, свербіж і печіння шкіри промежини. Основним симптомом внутрішнього геморою на цій стадії стає кровотечі після кожного стільця, іноді рясні. Якщо вузли утворилися всередині у анального отвору, під час дефекації вони можуть випадати назовні, але після знову втягуватися в просвіт кишки.

Третя стадія — розростаючись, внутрішні вузли заважають проходженню калу. Стінка кишки розтягується, слизова оболонка лопається, утворюються внутрішні, дуже болючі тріщини. Кожен похід в туалет стає для пацієнта болісним випробуванням. Рясна кровотеча після кожного стільця призводить до анемії, загальному погіршенню здоров’я.

Ускладнень внутрішнього геморою стає тромбоз. При запальних процесах спостерігається утворення гнійного парапроктиту і не загоюються ран — свищів.
Діагностування та лікування

При огляді пацієнта лікар використовує пальпацію прямої кишки. Якщо вузли розташовані високо, то будуть потрібні інструментальні методи діагностики — аноскопія і ректороманоскопія .
Якщо пацієнт при перших ознаках геморою звернувся до фахівця, то на ранніх стадіях використовуються консервативні методи лікування — медикаментозні препарати (мазі, свічки), які дозволяють швидко зняти запалення і набряклість, зняти больові відчуття і загоїти слизову. Також лікар може призначити венотонізуючу препарати, мікроклізми з фітоотварамі. Потрібно коректування харчування.

Фахівці «Столичної клініки» проводять безопераційне лікування внутрішнього геморою за допомогою сучасних методик. Прийом ведеться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.