Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Хронічний отит

Хронічний отит — запалення середнього вуха, при якому тривалий гострий середній отит переходить у стадію хронічного захворювання. Характерними ознаками хронічного отиту є перфорація барабанної перетинки і тривалі виділень гною з вуха. Небезпечна стадія захворювання, при якій необхідна термінова допомога отоларинголога.

У Києві отримати консультацію отоларинголога можна в «Столичної клініці». Своєчасне звернення до лікаря при перших тривожних симптомах захворювання допоможе уникнути ускладнень і переходу в хронічну форму отиту.

Причини

Хронічний отит у більшості хворих розвивається в дитинстві. Основна причина — відсутність своєчасного лікування при гострому гнійному середньому отиті. Необхідно ефективне лікування інфекційних захворювань носоглотки, які протікають одночасно з отитом. А також зміцнення імунітету.

Хронічні отити можна умовно розділити:

на доброякісні — запальний процес відбувається в слизовій оболонці барабанної порожнини, не виходячи за кісткові стінки. Цей процес може тривати безсимптомно роками, не даючи серйозних ускладнень. Отити з центральною перфорацією частіше захоплюють слизову оболонку середній частині барабанної порожнини — мезотімпанум, а тому називаються мезотимпаніт.

на злоякісні — запальний процес охоплює і кісткові стінки, через що розвивається карієс, починається ріст грануляцій, відбувається руйнування кістки, що загрожує внутрішньочерепними ускладненнями і смертю. Крайова перфорація вказує на ураження кістки і гнійний запальний процес в епітімпануме — надбарабанном просторі. Дана форма хронічного отиту — епітимпаніт — важко піддається лікуванню.

Симптоми

Найчастіше виділення з вуха і генетично не насторожує хворих, тому як проходить без неприємних відчуттів. Але самий основний симптом — це значне зниження слуху з ураженої сторони, яке спостерігається у всіх пацієнтів з хронічною формою отиту.

Під час загострення запального процесу і скупчення гною в середньому вусі виникають головні болі і запаморочення, які супроводжуються блювотою. Можливий шум і дзвін у вусі.

Діагностика

Фахівцю-отоларинголога достатньо огляду вуха, щоб виявити перфорацію і поставити діагноз «хронічно отит». Гноетечения з вуха може бути викликано зовнішнім отитом і необов’язково є ознакою хронічного отиту.

Точні діагностичні дані при хронічному отиті можна отримати за допомогою рентгенологічного дослідження вуха, або комп’ютерної томографії.

Ускладнення

Несвоєчасне лікування хронічного отиту загрожує небезпечними для здоров’я і життя наслідками:

 • гнійний менінгіт;
 • церебральний арахноїдит;
 • абсцес головного мозку;
 • парез лицевого нерва;
 • лабіринтит;
 • дифузне запалення головного мозку;
 • глухота.

Процес лікування

При хронічному ускладненні отиту допомогу може надати тільки отоларинголог. У деяких випадках необхідно хірургічне втручання на середньому вусі. Також лікар призначить медикаментозне лікування антибіотиками.

Профілактика хронічного отиту проста: загартовування організму,

своєчасне лікування гострих захворювань носоглотки, придаткових пазух, попередження загальних інфекцій.

У медцентрі «Столична клініка» проводиться комплексне лікування всіх видів отитів у дітей і дорослих, що дозволяє уникнути хірургічного втручання. Необхідно лише записатися на прийом до фахівців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.