Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Заїкання

Заїкання — неможливість вільної плавної мови, при якій людина вимовляє слова дуже повільно і нечітко, постійно збивається і воліє більше мовчати. Нерідко заїкання має тимчасовий характер, що буває викликано хвилюванням, нервовим потрясінням та іншими факторами. У будь-якому випадку ця проблема суттєво відбивається на якості життя людини, яка, безсумнівно, потребує професійної допомоги.

Лікарі-невропатологи «Столичної клініки» активно займаються проблемою заїкання і успіхом допомагають пацієнтам вирішити це питання раз і назавжди. Спільно з лікарями-логопедами та психологами, фахівці клініки домагаються відмінних результатів. Прийом з приводу неправильної мови, пов’язаної з заїканням, ведеться в спеціально обладнаних кабінетах щодня. Пацієнту необхідно записатися на прийом до невропатолога в зручний для нього час.

Види заїкання

Заїкання частіше зустрічається у дітей, але нерідко спостерігається у дорослих, причому у чоловіків проблема виникає в кілька разів частіше, ніж у жінок.

Залежно від причин розрізняють:

 • Фізіологічне заїкання. Порушення пов’язане з перенесеними неврологічними захворюваннями — енцефалітом, родовою травмою, внутрішньоутробною гіпоксією, пухлинами, травмами і органічними ураженнями головного мозку, токсичною дією інфекційних агентів і отруйних речовин.
 • Психічне заїкання виникає в результаті сильного потрясіння або тривалого нервового перенапруження.
 • Соціальне заїкання спостерігається при недостатній розмовній практиці дитини або, навпаки, надмірної навантаженні мовного апарату. Ці проблеми пов’язані з неправильним підходом батьків і вчителів до виховання та освіти дитини.

Клінічна картина заїкання

Заїкання являє собою різні ступені порушення мовлення, які можуть мати постійний характер, а можуть з’являтися лише при деяких життєвих обставинах, наприклад, при публічних виступах, при хвилюванні, страху, розгубленості. Навіть люди з нормальною мовою іноді переживають моменти, при яких можливе короткочасне заїкання.

При цьому мова людини стає плутано, а подих — судорожним і нерегулярним. Артикуляційний апарат, відповідальний за правильність вимови букв і звуків, включає в себе губи, язик, гортань, голосові зв’язки. При заикании відбуваються дрібні судомні скорочення м’язів гортані, язика, губ. Людина нездатний регулювати їх правильне, узгоджене напруга і розслаблення.

Нерідко заїкання супроводжується активною жестикуляцією, слинотечею, мимовільним посмикуванням повік, поворотами голови і положення тіла. Людина червоніє, підвищується його пітливість, він хвилюється і дратується, що призводить до посилення заїкання.

Допомога при заїкання

Завданням досвідченого невропатолога є визначити причини порушеною мови і зробити все можливе, щоб хворий впорався зі своєю проблемою. Спеціаліст призначає лікарські препарати, що сприяють кращому харчуванню головного мозку, стимуляції його діяльності, а при необхідності рекомендується прийом седативних і розслаблюючих засобів. Обов’язкова також загальнозміцнююча терапія з призначенням вітамінів, мікро-і макроелементів.

До лікування неврологічних проблем відноситься також допомогу з боку психолога і психотерапевта. Крім того, необхідна регулярна тренування артикуляційного апарату під контролем досвідченого логопеда.

«Столична клініка» м. Києва володіє всім необхідним для успішного розв’язання проблеми заїкання. Досвідчені фахівці, авторські методики лікування, відмінне технічне оснащення кабінетів — все це дозволить хворому вилікуватися від заїкання в самі короткі терміни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.