Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Жовчнокам’яна хвороба

Жовчнокам’яна хвороба (греч.названіе — холелітіаз, далі ЖКБ) — захворювання, виникнення якого пов’язане з формуванням в жовчному міхурі і жовчних протоках каменів. Жовчні камені, або холеліти — тверді відкладення, що включають в свій склад холестерин, солі кальцію і пігменти жовчі. Подібні утворення досягають декількох сантиметрів у діаметрі і до 30-ти грам у вазі. Навіть у випадках, коли хвороба протікає без симптомів, ризик зростання і руху каменів великий, слід звертатися до досвідченого фахівця.

Щоб отримати своєчасну допомогу запишіться до досвідченого лікаря гастроентеролога в Києві. Фахівці «Столичної клініки» здатні не тільки правильно діагностувати ЖКБ, але і призначать ефективне лікування.

Холецистит: причини і симптоми

Найбільшому ризику виникнення хвороби схильні люди з надмірною вагою, у

Зокрема — жінки. До сорока років у 32% жіночого населення та у 16% чоловічого — виявляється жовчнокам’яна хвороба. Сучасна статистика свідчить і про зростання випадків захворювання серед дітей. Головними причинами формування каменів стають порушення обміну речовин, запальні процеси в організмі, вроджена деформація жовчного міхура, гастрологічного інфекції ( гепатит , хелікобактеріоз, черевний тиф та ін), дисбактеріоз , цукровий діабет.

Симптомами хронічної форми (при неправильному харчуванні) є:

 • напади жовчної кольки;
 • механічна жовтяниця;
 • хворобливі відчуття в області попереку і правого підребер’я;
 • нудота, блювання;
 • метеоризм;
 • порушення стільця;
 • гіркота в роті;
 • відрижка.
При виявленні одного або декількох симптомів слід звернутися за допомогою до гастроентеролога, пройти ультразвукове дослідження черевної порожнини, а потім вже визначитися з методом лікування. Якщо лікування жовчнокам’яної хвороби не відбувається на певному етапі, це може привести до серйозних ускладнень.

Діагностика захворювання

Провідні лікарі-гастроентерологи київської «Столичної клініки» використовують сучасне обладнання для ультразвукової діагностики ЖКБ 3D методом, який передбачає стереоскопічну, пошарове томографію. Метод допомагає виявити конфігурацію, обсяг і розмір жовчних каменів по трьох осях, а так само їх хімічний склад і щільність. Для виявлення викликаних хворобою порушень і стадії їх розвитку, проводяться різні аналізи крові. Якщо буде виявлено дивертикулез або хвороба Крона, пацієнтові запропонують ефективне лікування.

Консервативне та операційне лікування ЖКБ

Існує два методи лікування ЖКБ: консервативний і хірургічний. Фінальний вибір того чи іншого визначається по проходженні діагностики. Способи консервативного, безопераційного лікування припускають лікування препаратами, що містять урсодезоксіхоліевую кислоту, яка, проникаючи в організм, сприяє розчиненню каменів. Ударно-хвильова холелітотріпсія — другий метод консервативного лікування, що полягає в дробленні каменів за допомогою ударних хвиль і наступному виведенні їх уламків через кишечник. Найменш травматичний метод хірургічного втручання — лапароскопічна холецистектомія, коли через мікроотвори в порожнину живота вводяться інструменти. Після класичної холецистектомії — розрізу в області правого підребер’я — залишається рубець близько 10 см. Будь зі способів лікування ЖКБ повинен супроводжуватися фізіопроцедурами, фітотерапією, дієтою і фізичною активністю пацієнта.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.