Пошук

Приклад: Консультація лікарів

Зовнішній геморой

Зовнішній (зовнішній) геморой — це варикозно розширені гемороїдальні вени прямої кишки, характеризується утворенням вузлів зовні анального отвору. Лікуванням даної патології займаються лікарі-проктологи.

У «Столичної клініці» можна пройти лікування зовнішнього геморою (Київ) і отримати якісну допомогу проктолога можна, записавшись на консультацію по телефону.

Геморой, зокрема, зовнішній, — основна причина звернень до проктолога — 30% від загальної кількості проктологічних захворювань. Основна частина пацієнтів — це в рівній мірі чоловіки і жінки у віці від 45 років, але патологія може розвинутися в будь-якому віці.

Причини розвитку захворювання

Основною причиною розвитку геморою є вроджена слабкість стінок вен, які через застій венозної крові по її тиском можуть деформуватися, розтягуватися і утворювати вузли, як зовнішні, так і зовнішні.

Також факторами ризику розвитку геморою є:

 • робота, пов’язана з тривалим перебуванням на ногах або сидінням на одному місці;
 • надмірна вага;
 • гіподинамія;
 • незбалансоване харчування, яке призводить до порушення роботи кишечника;
 • часті запори або діарея;
 • натуживание при дефекації;
 • пухлини, інфекційні захворювання , запальні процеси в кишечнику;
 • шкідливі звички — алкоголь, куріння, зловживання гострими стравами;
 • підняття ваг, заняття силовими видами спорту;
 • вагітність і пологи — у жінок зовнішній геморой може розвинутись через застій крові в малому тазу.

Основні симптоми зовнішнього геморою

Першими тривожними ознаками варикозного розширення вен прямої кишки стають роздратування і відчуття зволоження шкіри, свербіж і печіння в ділянці анального отвору. Поки вузли невеликі, пацієнт не відчуває дискомфорту.

Але в період загострення захворювання гемороїдальні вузли запалюються, набрякають — пацієнти скаржаться на біль під час дефекації, на туалетному папері з’являються сліди крові. Незначні кровотечі з’являються унаслідок травмування запалених вузлів щільними каловими масами, а також починають кровоточити анальні тріщини, які, як правило, виникають при зовнішньому геморої.

Ускладнення при зовнішньому геморої

У деяких випадках розвивається тромбоз гемороїдального вузла. Це пов’язано із застоєм кровотоку, при якому утворюється згусток крові — тромб, давлячи на вузол зсередини, він викликає нестерпний біль в задньому проході, що підсилюється при кашлі, чханні і русі пацієнта. Зовнішній вузол стає темно-фіолетового кольору, запалюється. У пацієнта підвищується температура тіла.

Якщо запальний процес торкнеться підшкірну клітковину, то почервоніння і набряклість вже спостерігаються не тільки в самому вузлі, але й охоплюють навколишні тканини промежини. Без допомоги лікаря та адекватного лікування зовнішній геморой в цій стадії переходить у парапроктит — утворюються гнійники і свищі.

Діагностування

При зовнішньому геморої лікаря досить провести зовнішній проктологічний огляд анального отвору, щоб виявити захворювання. Але в деяких випадках також потрібно дослідження прямої кишки.

Ендоскопічна діагностика прямої і сигмовидної кишки — ректороманоскопія — застосовується для виключення раку прямої кишки, тому як іноді геморой можуть викликати пухлинні новоутворення.

Також може знадобитися ирригография — рентгенівське обстеження товстої кишки.

Для встановлення причин, що призвели до розвитку геморою, може знадобитися ультразвукове дослідження внутрішніх органів малого тазу, вен нижніх кінцівок.

Лікування зовнішнього геморою в «Столичної клініці»

На ранніх стадіях захворювання, коли гемороїдальні вузли тільки починають формуватися, ефективним є консервативне лікування, призначене лікарем-проктологом:

 • коректування способу життя пацієнта;
 • дієтотерапія;
 • застосування зовнішніх лікарських препаратів (мазей, гелів, свічок).

При запущених формах геморою потрібне оперативне втручання.

Своєчасне звернення до фахівців-проктолог «Столичної клініки» Києва допоможе в короткі терміни позбавитися хворобливих проявів зовнішнього геморою. Прийом ведеться за попереднім записом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Нові публікації

 • Депресія

  Депресія — захворювання, яке найчастіше виникає при психологічних травмах, негативному …

 • Енурез

  Енурез називають захворювання, при якому відбувається неконтрольоване виділення сечі. Недуга …

 • Оніхомікоз

  Оніхомікоз — захворювання нігтів, викликане різними видами грибків. Часто помилково …

 • Криптит

  Криптит — запальне ураження крипт Морганьї — поглиблень між поздовжніми …

 • Запор

  Запор — утруднене випорожнення кишечника, систематична затримка калових мас більш …

Відео УЗД

Усі права захищено © 2012 - Столична клініка - діагностика, консультації лікарів, лікування.
Копіювання дозволено у випадку розміщення зворотнього лінку на джерело.